افراد داراي اگزماي پوستي از پوشيدن لباسهاي خشن و پشمي خودداري ‌كنند!

۱۳۸۷/۰۹/۰۷ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 13726
افراد داراي اگزماي پوستي از پوشيدن لباسهاي خشن و پشمي خودداري ‌كنند!
دكتر محمد حسين ماپار در گفت وگو با ایسنا، با بيان اينكه بعضي از انواع اگزما با رطوبت پوست ارتباط دارند، خاطرنشان كرد: نوعي از اين بيماري با عنوان اگزماي ميانسالي در افراد مسن بروز مي‌كند. در اين افراد ترشح غدد چربي كمتر و تبخير مايعات بدن افزايش مي‌يابد. معمولا ساق پا و برخي نواحي بدن خشك و ترك ترك و قرمز همراه با سوزش و خارش مي‌شود كه نسبت به شستشو حساسيت بيشتر دارد. نوع ديگر آن در اطفال و بيشتر در دوره شيرخوارگي ديده مي‌شود كه نوعي اگزماي سرشتي است، پوست اين نوزادان به صورت ژنتيكي خشك است و اين خشكي پوست در زمستان تشديد مي‌شود.

وي تصريح كرد: خشكي پوست سبب تيره شدن پوست در بعضي از افراد مي‌شود و اين شبهه را به وجود مي‌آورد كه پوست كثيف است در نتيجه ميزان شستشو را افزايش مي‌دهند كه خود سبب تشديد خشكي پوست مي‌شود.

وي در مورد راه‌هاي پيشگيري‌ از خشكي پوست در فصل زمستان گفت: هواي درون منزل را به شكلي تنظيم كنيد كه رطوبت هوا كافي و يكنواخت باشد. ساختمان‌هاي داراي حرارت مركزي از اين نظر مناسب‌تر هستند. از كرم‌هاي مرطوب كننده به دفعات مورد نياز بر حسب ميزان خشكي پوست استفاده و شستشوي بدن را كمتر كنيد.

وي ادامه داد: از صابو‌ن‌هاي مناسب براي پوست خشك و صابو‌ن‌هاي كرم دار و نيز صابون‌هاي داراي PH پنج ونيم كه با PHپوست منطبق است، استفاده كنند. افراد داراي اگزماي پوستي ضمن رعايت اين موارد از پوشيدن لباس‌هاي خشن و پشمي خودداري ‌كنند زيرا سبب افزايش خارش و تشديد ضايعات مي‌شود. اگر هيچ كدام از اين روش‌ها جواب نداد بايد به پزشك مراجعه و از داروهاي لازم استفاده شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30814s, 18q