وزارت بهداشت عرب هلث را تحریم کرد، اما برخی شرکت های ایران به دبی رفتند

۱۳۹۳/۱۱/۱۵ - ۱۶:۳۷ - کد خبر: 137571

سلامت نیوز: با وجود ممنوعیت حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه عرب هلث در امارات، اما برخی شرکت های ایرانی در این نمایشگاه شرکت کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، ۱۰-۱۱ روز پیش اعلام کرد شرکت های ایرانی اجازه حضور در نمایشگاه عرب هلث را ندارند.

رسول دیناروند گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، شرکت دانشگاه‌های علوم پزشکی اعم از اعضای هیات علمی، کارکنان و داروسازان در نمایشگاه تجهیزات پزشکی عرب هلث در دُبی ممنوع است.

دلیل وزارت بهداشت برای ممنوعیت حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه عرب هلث، تحریم های طرف اماراتی بوده است. دیناروند دراین باره گفت: معمولا شرکت‌های داروسازی و تجهیزات پزشکی همه ساله در نمایشگاه عرب هلث غرفه دایر می‌کردند و همچنین افرادی خارج از حیطه وزارت بهداشت و به صورت آزاد برای دایر کردن غرفه یا بازدید در این نمایشگاه شرکت می‌کردند که امسال متاسفانه برگزار کنندگان این نمایشگاه به بهانه تحریم، اجازه دایر کردن غرفه به تعدادی از شرکت‌های ایرانی را ندادند.

معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: درخواستمان از افراد خارج از وزارت بهداشت در صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی و نیز بازدیدکنندگان آزاد نیز این است که به منظور مقابله با تحریمی که آنها اعلام کردند و اجازه دایر کردن غرفه به ایرانی‌ها را ندادند، کسی از ایران در این نمایشگاه شرکت نکند.

اما نکته اینجاست که برخی شرکت های تجهیزات پزشکی به این درخواست وزارت بهداشت توجه نکردند و به نمایشگاه عرب هلث رفتند. غیر از این تعدادی از آژانس های مسافرتی و گردشگری در مدت برگزاری نمایشگاه عرب هلث، تور گردشگری ویژه این نمایشگاه برگزار کردند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.77925s, 18q