مادران هندي كمتر از توصيه‌هاي سازمان جهاني بهداشت پيروي مي‌كنند

۱۳۸۷/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۰ - کد خبر: 13763
مادران هندي كمتر از توصيه‌هاي سازمان جهاني بهداشت پيروي مي‌كنند
به گزارش سلامت نیوز، اين تحقيقات نشان داده است: با توجه به اينكه يكي از مهمترين تاكيدات اين سازمان در حفظ سلامت نوزادان تغذيه با شير مادر است، نرخ تغذيه نوزادان از شير مادر در كشور هند به ميزان قابل ملاحظه‌اي پايين‌تر از استانداردها و توصيه‌هاي سازمان جهاني بهداشت است.

به گفته كارشناسان هندي؛ حتي با وجودي كه سازمان جهاني بهداشت دستورالعمل‌هاي خاصي را براي اين هدف خاص يعني ضرورت تغذيه با شير مادر براي نوزادان منتشر و صادر كرده است اما به سختي تعداد مادراني كه از اين دستورالعمل‌ها پيروي مي‌كنند به 8/13 درصد كل مادران هندي حتي در بين مادران شهرنشين مي‌رسد كه علت اصلي اين امر عدم آگاهي و اطلاع رساني صحيح و موثر به مادران است.

بر اساس توصيه‌هايي كه سازمان جهاني بهداشت در اين زمينه منتشر كرده است به طور واضح و بديهي اعلام شده كه تغذيه نوزاد از شير مادر بايد بلافاصله يك ساعت پس از تولد نوزاد آغاز شود و بايد به طور مداوم و بدون هيچ وقفه‌اي در صورت امكان تا شش ماه ادامه پيدا كند و احتمال مرگ و مير نوزادان بر اثر برخي از بيماريهاي ناشي از فقدان شير مادر و مزاياي آن، كاهش پيدا كند.

اين در حالي است كه كارشناسان نيز از سوي ديگر هرگونه استفاده از مواد غذايي مصنوعي يا حتي شيرخشك را مناسب نمي‌دانند و اين روشها را رد مي‌كنند.

به گفته متخصصان؛ اطلاع رساني بيشتر و حمايت اجتماعي از زنان و مادران در اين زمينه مي‌تواند راه گشا باشد و مادران هندي را تشويق كند تا براي سلامت نوزاد و خودشان و نيز پيشگيري از بروز بسياري از بيماريها در فرزند خود او را از شير مادر تغذيه نمايند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.14707s, 18q