روحاني در سفر به نصف‌جهان :

زاینده‌رود حق مسلم مردم است

۱۳۹۳/۱۱/۱۶ - ۱۷:۰۳ - کد خبر: 137645
زاینده‌رود حق مسلم مردم است

سلامت نیوز:روحاني در حالي ديروز خود را براي حضور در جمع مردم اصفهان آماده مي‌كرد كه اهالي اين شهر بيش از هر چيز ديگري مطالبات خود براي احياي زاينده‌رود و رسيدگي به شريان حياتي اصفهان را در تجمع خود براي استقبال از رييس‌جمهور، مطرح كردند؛مطالبه‌اي كه در روز اول سفر هيات دولت به اصفهان تيتر اصلي برخي مطبوعات محلي هم شده بود. حرف مردم اصفهان بيش از هر چيز ديگري اين بود: «زاينده رود من كو؟». اين جمله ديروز در ميدان نقش جهان به شكل‌هاي مختلفي توسط حاضران تصوير شده بود، از پلاكارد و پرچم گرفته تا پوسترها و صفحه اول مطبوعات.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، سيزدهمين مقصد حسن روحاني در سفرهاي استاني‌اش، اصفهان بود. جايي كه مردمش يكي از پرشورترين استقبال‌ها از سفر رييس‌جمهوري تا اينجاي كار را انجام داده‌اند. ديروز همه خبرگزاري‌ها تاييد كردند كه ميدان نقش جهان اصفهان از ساعتي قبل از حضور روحاني در ميان مردم اين شهر، مملو از جمعيت شده بود تا آنجا كه رسانه‌هاي محلي از مصدوم شدن چند نفر بر اثر ازدحام جمعيت خبر دادند.

روحاني در حالي ديروز خود را براي حضور در جمع مردم اصفهان آماده مي‌كرد كه اهالي اين شهر بيش از هر چيز ديگري مطالبات خود براي احياي زاينده‌رود و رسيدگي به شريان حياتي اصفهان را در تجمع خود براي استقبال از رييس‌جمهور، مطرح كردند؛مطالبه‌اي كه در روز اول سفر هيات دولت به اصفهان تيتر اصلي برخي مطبوعات محلي هم شده بود. حرف مردم اصفهان بيش از هر چيز ديگري اين بود: «زاينده رود من كو؟». اين جمله ديروز در ميدان نقش جهان به شكل‌هاي مختلفي توسط حاضران تصوير شده بود، از پلاكارد و پرچم گرفته تا پوسترها و صفحه اول مطبوعات. رييس‌جمهور كشورمان در سفر دو روزه خود به اصفهان، برنامه‌هايي متنوع از سخنراني در جمع شهدا و ايثارگران تا جلسه شوراي سرمايه‌گذاري را در راس برنامه‌هاي خود دارد. ١٦ نفر از وزراي كابينه دكتر روحاني به همراه سه نفر از معاونان رييس‌جمهور نيز كه در اين سفر وي را همراهي مي‌كنند، برنامه‌هاي متنوعي را براي خود در شهرستان‌ها و اقصي نقاط استان اصفهان در نظر گرفته‌اند. از ديگر حاشيه‌هاي اين سفر، ورود چادر سفيد‌هاي شهر ورزنه بود كه به ميدان امام آمدند تا به ياد و خاطره رييس‌جمهور تلنگر زنند كه در شرق اصفهان بحران كم آبي معضلي جدي است و رييس‌جمهور بايد تدبيري اساسي براي اين معضل اصفهان در نظر بگيرد. خبرگزاري ايلنا نيز ديروز و در زمان حضور رييس‌جمهوري در بين مردم اصفهان گزارش داده بود: «آنچه در ميدان امام اصفهان امروز به چشم مي‌خورد ورود كشاورزان از سراسر اصفهان است كه آمده‌اند به روحاني بگويند براي معضل بي‌آبي در اصفهان بايد چاره‌انديشي كنند چرا كه معضل جدي براي اشتغال آنها هفت سالي است كه زندگي آنها را دچار مشكل كرده است.» به جز اين مطالبه هميشگي براي رفع بيكاري و ايجاد اشتغال از موضوعاتي بود كه در پلاكاردهاي مردم در استقبال از روحاني به چشم مي‌خورد.

خبرگزاري ايسنا از استقبال مردمي ديروز از كاروان تدبير و اميد اين‌گونه گزارش داد: «خودروي حامل رييس‌جمهوري و هيات همراه بارها در مسير استقبال فرودگاه تا ميدان امام خميني(ره) متوقف شد و مردم اصفهان كه به‌طور خودجوش از سرتاسر اين استان براي خيرمقدم به روحاني راهي شهر اصفهان بودند، با سر دادن شعارهايي همچون «صلي علي محمد يار امام خوش آمد»، «دست گل محمدي به شهر ما خوش‌آمدي» شادماني خود را از سفر كاروان تدبير و اميد به اصفهان ابراز مي‌كردند.» سخنان ديروز رييس‌جمهور هم مانند استقبال اصفهاني‌ها از او قدري متفاوت‌تر از گذشته بود. او كه پيشتر در تجمع مردم شهرهاي مختلف درباره موضوعات سياسي به مواضع منتقدان داخلي مي‌پرداخت، اين‌بار خطاب به خارجي‌ها و طرف‌هاي مذاكره ايران حرف‌هايي داشت؛ «عده‌اي چنين ادعا مي‌كنند كه ما نمي‌خواهيم ايران بمب اتم بسازد، شما كه بمب اتم ساخته‌ايد و به جنايتكاري همچون رژيم اشغالگر صهيونيستي بمب اتم داده‌ايد، آيا توانسته‌ايد با اين بمب‌ها براي خود و آن رژيم امنيت ايجاد كنيد؟» حرف اصلي روحاني اين بود: «ما نيازي به بمب اتم نداريم.»
گزيده‌اي از اظهارات رييس‌جمهور در سفر به اصفهان‌ را در ادامه بخوانيد.
‌ ﻣﺮدم ﺑﺰرﮔﻮار ايران طي ۳۶ ﺳﺎل ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﻌﻀﻼت را ﭘﺸﺖ ﺳﺮ ﮔﺬاﺷﺘﻨﺪ و امروز هم دولت يازدهم با رﻫﻨﻤﻮدﻫﺎي رﻫﺒﺮ ﻣﻌﻈﻢ اﻧﻘﻼب و ﺣﻤﺎيت ﻣﻠﺖ بزرگ ايران، از ﻣﻌﻀﻼت پيش رو ﻋﺒﻮر ﺧﻮاﻫﺪ ﮐﺮد.
‌ عده‌اي چنين ادعا مي‌كنند كه ما نمي‌خواهيم ايران بمب اتم بسازد، شما كه بمب اتم ساخته‌ايد و به جنايتكاري همچون رژيم اشغالگر صهيونيستي بمب اتم داده‌ايد، آيا توانسته‌ايد با اين بمب‌ها براي خود و آن رژيم امنيت ايجاد كنيد؟
‌ ما نياز به بمب اتم نداريم، ملت ايران، ملتي بزرگ، فداكار، يكپارچه و متحد است و جوانان با‌استعدادي داريم كه همگان در روزهاي اخير مشاهده كرده‌اند كه با وجود تمامي فشارها و تحريم‌ها، ماهواره جديد را اين ملت به فضا پرتاب كرد و ما به دانشمندان بزرگ خود در زمينه فناوري‌هاي نوين از جمله فضايي، هسته‌اي، بيوتكنولوژي و نانو، افتخار مي‌كنيم.
‌ شما نتوانسته‌ايد همه مردم خود را زير پوشش بيمه قرار دهيد، اما دولت يازدهم با همراهي و همكاري مردم بزرگ ايران، توانسته است همه مردم ايران را زير پوشش بيمه درماني قرار دهد. شما در امريكا موفق نشده‌ايد مساله درمان را حل‌و‌فصل كنيد، اما دولت يازدهم به نمايندگي از ملت بزرگ ايران، كاري كرده است كه از ۳۸ درصد كه مردم براي درمان در بيمارستان‌هاي دولتي پرداخت مي‌كردند، امروز به‌طور متوسط فقط چهار درصد پرداخت كنند.
‌ ملت ايران از تهديد و تحريم هراسي ندارد و راه توسعه و آباداني كشور را ادامه داده و با قوت ادامه خواهد داد.
‌ اصفهان مركز فرهنگ و تمدن اسلامي است و به عنوان نماد تمدن اسلامي و حكومت يكپارچه ايران شناخته مي‌شود. امروز اصفهان قطب صنعتي، كشاورزي، فناوري‌هاي نوين، دانشگاه، حوزه علميه و مركز آثار گرانقدر تاريخي است.
‌ استان اصفهان از دو معضل كمبود آب و بعضي از روزها از هواي ناسالم رنج مي‌برد، اگر اين دو معضل را دست به دست هم حل و فصل كنيم، اصفهان دُر گرانبهايي است كه چشم جهانيان را خيره مي‌كند.
‌ از آغاز دولت يازدهم جلسات متعدد شوراي عالي آب تشكيل شده است و مديريت يكپارچه حوضه آبريزها در سراسر كشور به تصويب رسيد و امروز به واسطه مصوبات اين جلسات بعد از ٥/١ سال در آبان‌ماه شاهد كشت پاييزه هستيم.

‌ سامانه دوم آب شرب اصفهان در دست اجرا قرار دارد و دولت با همه توان آن را اجرا خواهد كرد تا آب قابل اعتماد و اطمينان مورد نياز پنج ميليون نفر در اصفهان تامين شود.
‌ همه بايد براي حل معضل آب در سراسر كشور دست به دست هم دهيم، با توجه به اينكه دچار خشكسالي ممتد هستيم و از آب موجود كشور با مديريت مناسب همه بتوانند استفاده كنند، ضرورت دارد الگوي آبياري و كشت و همچنين نحوه استفاده از آب در سراسر كشور تغيير كند تا بتوانيم آب موجود در كشور را هم براي شرب و هم براي صنعت و كشاورزي به صورت بهينه مورد استفاده قرار دهيم.
‌ تلاش دولت اين است كه آب مورد نياز تمام صنايع بزرگ به تدريج از طريق پساب آب شهري تامين و آبياري كشاورزي نيز در سراسر كشور مدرن شود.
‌ زاينده‌رود حق مسلم همه ما است و كاري خواهيم كرد كه با همت شما و وحدت و يكپارچگي، زاينده‌رود، زنده‌رود و زاينده بماند. زاينده‌رود نه‌تنها مظهر تمدن اصفهان و اصفهاني‌هاست بلكه از آن مردم سراسر ايران است. به وزارت نيرو دستور مي‌دهم، اگر هم آب زاينده‌رود به اندازه كافي نباشد، اما كاري كنند كه زاينده‌رود خشك نباشد.
دولت با دل و جان و همه توان خود تلاش خواهد كرد تا اصفهان، آباد و سرزنده باشد و از نظر آب، هوا و ساير نيازمندي‌ها، اصفهان را به‌جايي برسانيم كه همه مردم آن خوشحال و مسرور باشند.
‌ تصميم دولت بر اين است كه نخستين راه‌آهن سريع‌السير كشور بين تهران، قم، اصفهان را راه‌اندازي كند و منابع لازم براي اجراي اين پروژه را كه دو ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار است، تامين كرده‌ايم و به حول و قوه الهي كار اجرايي آن به‌زودي آغاز خواهد شد.
براي تسهيلات به بخش كشاورزي و به ويژه كشاورزي گلخانه‌اي نيز اعتبارات لازم مد نظر قرار گرفته و دستورات لازم نيز به بانك مركزي و ساير بانك‌هاي كشور ابلاغ شده است.
‌ براي ارتقاي كيفيت هواي استان نيز دولت اقدامات لازم را شروع كرده و آن را با قوت ادامه خواهد داد و همچنين در زمينه گردشگري و مرمت و تكميل آثار تاريخي استان اصفهان اعتبارات لازم مد نظر قرار گرفته است.
اصفهان را حدودا از سال ۵۴ به خوبي مي‌شناسم مردمي كه براي به اهتزاز در آوردن پرچم لا‌اله الا‌الله محمدا رسول‌الله و علي ولي‌الله كارها، فداكاري‌ها و ايثارگري‌هاي بزرگي را انجام دادند. مردم اصفهان با همه وجود پاي اسلام و انقلاب آمدند و نخستين شهري كه رژيم گذشته ناچار شد در آن حكومت نظامي اعلام كند، اصفهان سرافراز بود و همچنين نخستين شهري بود كه قبل از ورود امام به ايران مردم به خيابان‌ها ريخته و حكومت اسلامي اعلام كردند. مردم اصفهان با قرار گرفتن كنار امام (ره) و انقلاب توانستند پيروزي بزرگ و پيروزي استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي را براي اين سرزمين به ارمغان بياورند.
بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در همه صحنه‌ها مخصوصا در دوران دفاع مقدس هر كجا كه دچار مشكل مي‌شديم، دست ما به سوي لشكر امام حسين (ع) اصفهان بود و در هر محوري كه پيچيدگي داشت چشم‌ها به سوي لشكر نجف‌اشرف اصفهان بود.

آيت‌الله طباطبايي‌نژاد: با تلاش تيم ديپلماسي به دنيا فهمانده‌ايم، اهل گفت‌وگو هستيم

در ابتداي اين مراسم آيت‌الله طباطبايي‌نژاد، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان، ضمن خيرمقدم و با قدرداني از خدمات ارزشمند دولت يازدهم به مردم، اظهار داشت: دولت يازدهم و رييس‌جمهور در خصوص طرح سلامت كار بزرگي انجام دادند و امروز همه مردم به خصوص اقشار ضعيف، دعاگوي ايشان هستند.
وي همچنين با قدرداني از تيم ديپلماسي كشورمان، اظهار داشت: در دوره دولت يازدهم، كار بسيار عظيمي در عرصه ديپلماسي جمهوري اسلامي انجام شده است، امروز همه قدرت‌هاي بزرگ و با تمام حقوقدانان بين‌المللي در يك طرف قرار دارند و جمهوري اسلامي در طرف ديگر. با اين حال نتوانستند كوچك‌ترين راه نفوذي پيدا كنند و تيم ديپلماسي كشورمان حتي يك سانتي‌متر هم از پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي در انرژي هسته‌اي عقب‌نشيني نكرده است. نماينده ولي فقيه در استان اصفهان خاطرنشان كرد: با تلاش‌هاي دولت و تيم ديپلماسي به دنيا فهمانده‌ايم كه اهل تعارف و سازش نيستيم، بلكه اهل گفت‌وگو و منطق و به دنبال طرحي مناسب هستيم كه منافع دو طرف را تامين كند. آيت‌الله طباطبايي‌نژاد خاطرنشان كرد: رفتار بسيار زيبا و جوانمردانه جمهوري اسلامي و دولت يازدهم به دنيا فهمانده است كه نمي‌تواند با تهديد و تحريم ما را از مواضع اصولي عقب براند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.16405s, 19q