دوم تا پنجم اسفند

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست برگزار می‌شود

۱۳۹۳/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 137717

سلامت نیوز: رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست گفت: چهارهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار اقتصاد سبز، اقتصاد مقاومتی با حضور سازمان‌ها، نهاد‌ها، صنایع، شرکت‌ها و تشکل‌های مردمی محیط زیستی از دوم تا پنجم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، مجید فدایی با اعلام این خبر افزود: این نمایشگاه که یکی از مهم‌ترین رویداد زیست محیطی کشور در نیمه دوم سال جاری است، به مدت ۴ روز و از تاریخ دوم تا پنجم اسفند ماه برگزار می‌شود و در آن شرکت‌های داخلی و خارجی جدید‌ترین وآخرین پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها و تکنولوژی‌های خود در زمینه محیط زیست و صنایع مرتبط در بخش‌های تولیدی و خدماتی را ارایه می‌کنند.

به گفته وی، توجه به مقوله محیط زیست در جهان امروز نه تنها به عنوان یک الزام قانونی صرف و وظیفه ملی، بلکه یک نوع سرمایه‌گذاری است که دارای منافع اقتصادی قابل توجه بوده و هم راستایی محیط زیست با اقتصاد به عنوان فرصتی جدید برای سودآوری بنگاه‌های اقتصادی، به محیط زیست تعریف جدیدی داده است.

رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست تاکید کرد: برای حرکت به سمت توسعه پایدار لازم است که تمامی استراتژی‌های خود را بر مثلث پایداری و بر مبنای اقتصاد، جامعه و محیط زیست متمرکز کنیم و قاعدتا هیچ کشوری از این بحث مستثنی نیست و در این زمینه همه می‌توانند تأثیرگذار باشند.

فدایی، مهم‌ترین هدف از برگزاری نمایشگاه را بستر سازی مناسب برای مشارکت عمومی در حفاظت از محیط زیست، معرفی توانمندی‌های محیط زیستی در بخش خدمات فنی و مهندسی، آشنایی با مدیریت‌های زیست محیطی، سازمان‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی و اطلاع‌رسانی زیست محیطی عنوان کرد.

وی، آشنایی با سازمان‌های زیست محیطی، بستر سازی مناسب برای مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست، ارایه راهکارهای اصولی و عملی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، ایجاد انسجام بین بخشی برای توانمندسازی پروژه‌های زیست محیطی، گسترش فرهنگ طبیعت گردی و معرفی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و صنایع سبز را از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد.

فدایی با بیان اینکه شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه خدمات مختلف فنی و مهندسی زیست محیطی را نیز ارایه می‌کنند، گفت: در این نمایشگاه، امکانات و تکنولوژی‌های نوین زیست محیطی در بخش‌های مدیریت کیفیت هوا، آب، خاک و دیگر بخش‌های مرتبط معرفی خواهد شد.

رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، مدیریت خدمات حمل و نقل شهری، فناوری‌های کنترل آلودگی‌های آب، هوا و صدا، بهینه سازی سوخت و انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، محصولات و فرآورده‌های سازگار با محیط زیست، حفظ منابع طبیعی، سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب، بازیافت و فرآورده‌های بازیافتی، فیلتراسیون، انواع سوخت‌ها، مراکز و نیروگاه‌های مولد انرژی، استانداردسازی خودرو‌ها، صنایع مرتبط با اتومبیل سازی، مراتع و جنگلداری، مدیریت کیفیت هوا در محیط‌های بسته، شیلات و آبزیان، فناوری‌های کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را از جمله خدمات و فناوری‌های ارائه شده در نمایشگاه چهاردهم محیط زیست اعلام کرد.

به گفته سرپرست اداره کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیریت بهره‌وری انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت و بازیافت زباله و پسماند، مدیریت شهری، نظارت و اجرای پروژه‌های زیست محیطی، پروژه‌های تحقیقاتی و خدمات حفاظت از محیط زیست، کنترل، اندازه‌گیری و فنآوری آزمایشگاهی، حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف سوخت، خودرو سبز و استانداردسازی خودرو‌ها، حفظ منابع طبیعی، ساختمان سازی سبز و مدیریت آب و فاضلاب و... از مهم‌ترین زمینه‌های حضور در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست است.

مجید فدایی در خصوص برنامه‌های جانبی این نمایشگاه نیز توضیح داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در حاشیه این نمایشگاه، آموزش زیست محیطی مدارس و همچنین کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و مناظره‌هایی با موضوعات محیط زیستی با حضور کار‌شناسان، اساتید دانشگاه، محققان و صاحبان صنایع برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست همچنین اعلام کرد: در مراسم اختتامیه نمایشگاه، از شرکت‌ها و موسسات و غرفه‌های بر‌تر و حامیان نمایشگاه تقدیر و لوح سپاس و تندیس ویژه به آن‌ها اهدا می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.03517s, 18q