بيماران مبتلا به اچ آي وي ايدز را بايد به عنوان افراد جامعه بپذيريم

۱۳۸۷/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۳ - کد خبر: 13778
 بيماران مبتلا به اچ آي وي ايدز را بايد به عنوان افراد جامعه بپذيريم
دکتر حسن امامي رضوي در حاشيه نشست ستاد برگزاري هفته سلامت سال 88 در جمع خبرنگاران و در آستانه روز جهاني ايدز تاکيد کرد : اين شعار که بيماران اچ آي وي / ايدز بايد مثل تمام بيماران درمان شوند، طي ساليان گذشته خيلي پيشرفت کرده و در راستاي آن توانسته ايم گسترش اين بيماري را کنترل کنيم .
امامي رضوي ادامه داد: مبتلايان به اين بيماري ديگر مثل گذشته پنهان کاري نکرده و درمان مي شوند و سيستم بهداشتي کشور نيز از تعداد اين بيماران مطلع مي‌شود.
معاون سلامت وزارت بهداشت ابراز اميدواري کرد که ديگر در کشور نگراني از ابتلاي پنهاني به ايدز بر اثر پنهان کاري وجود نداشته باشد.
وي در خصوص آزمايشات ايدز گفت: در زمان حاضر مراکز مشاوره اچ آي وي در تمام مراکز استان ها به آزمايشگاه مجهز بوده و به صورت رايگان از متقاضيان، آزمايش به عمل مي آورد.
اين مقام مسوول در وزارت بهداشت با تاکيد براينکه افراد در مواردي که مشکوک مي شوند بايد به اين آزمايشگاه ها مراجعه کنند، اظهارداشت: ‌به عنوان نمونه برخي که با افراد مشکوکي ارتباط دارند و يا مشاغل سختي همچون پرستاري يا پزشکي دارند بايد اين آزمايشات را انجام دهند.
*** خبر تاييد شده اي در خصوص ايجاد کارخانه سيگار نداريم
امامي رضوي با بيان اينکه خبر تاييد شده اي در خصوص ايجاد کارخانه سيگار نداريم ، اظهار اميدواري کرد که اين خبر در حد شايعه باشد.
وي گفت:‌ وزارت بهداشت مراتب اعتراض را به حوزه هاي مربوطه از جمله وزارت کشور و صنايع اعلام کرده و انتظار دارد که خبر شايعه ايجاد اين کارخانه را بشنود.
وي گفت: دراين راستا يک راهپيمايي نيز با همکاري آموزش و پرورش و سازمان هاي داوطلب توسط دانش آموزان بر پا مي شود.
وي گفت:‌ بحث ما فقط کارخانه نيست بلکه مصرف دخانيات است که مضر بودن آن بايد به صورت فرهنگ درآيد .
امامي رضوي در خصوص جمع آوري قليان ها در مجامع عمومي گفت: سال گذشته عرضه قليان ها مقداري متوقف شد، خوشبختانه امسال نيزاين موضوع در کميسيون فرهنگي دولت دوباره مصوب و به وزارت کشور ابلاغ شد که در طول امسال بايد عملياتي شود .
معاون سلامت وزارت بهداشت تاکيد کرد: حق اکثريت اين است که اقليتي که مصرف دخانيات دارند ، آنها را آزار ندهند.
ثبت نام داوطلبان انتخابات نظام پزشکي فردا پايان مي يابد
معاون سلامت وزارت بهداشت با بيان اينکه ثبت نام داوطلبان انتخابات نظام پزشکي پايان مي يابد، اظهار اميدواري کرد که جامعه پزشکي از جمله پزشکان عمومي و دندانپزشکان نيز در اين انتخابات شرکت کرده و نامزد انتخابات شوند تا نمايندگي جامعه بيشتري از پزشکان را داشته باشند.
وي گفت:‌ درزمان حاضر برخي استان ها درخواست تمديد مهلت ثبت نام داوطلبان را داشته اند و ممکن است براي برخي شهرستان ها اين موضوع را تمديد کنيم.
به گفته امامي رضوي با بيان اينکه انتخابات نظام پزشکي در 160 شهر کشور برگزار مي شود، استقبال از ثبت نام اين انتخابات را خوب ارزيابي کرد و گفت:‌ حدود سه تا پنج برابر کساني که انتخاب مي شوند ثبت نام انجام شده و انتخاب شوندگان بسته به تعداد پزشکاني که در هر شهرستان فعاليت مي کنند متفاوت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.44817s, 18q