3 تاثیر مهم هوا‌شناسی در گردشگری

۱۳۹۳/۱۱/۱۸ - ۱۴:۳۸ - کد خبر: 137786

سلامت نیوز: شرایط حاکم بر هوا، نوع اقلیم و توریسم سه پارامتر مهمی هستند که به طرق مختلف با یکدیگر در ارتباط بوده و در دو مقیاس جهانی و محلی دارای اهمیت‌اند.


به گزارش سلامت نیوز، پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نوشت:اطلاعات حاصله از شرایط اقلیمی جهت برنامه ریزی درخصوص چگونگی گذراندن اوقات فراغت در زمان‌های لازم، بسیار سودمند است.

هر گردشگر علاقمند به دانستن وضعیت آب و هوای منطقه مورد نظر پیش از مسافرت است و هوا‌شناسی می‌تواند این اطلاعات را در اختیار گردشگران و نیز مسئولان امور گردشگری قرار دهد.

پیش بینی‌های دراز مدت این امکان را فراهم می‌سازد که برنامه ریزان صنعت گردشگری بتوانند از چند ماه پیش درباره مقدار بارش، دمای هوا و بالاخره زیبایی طبیعت و قدرت جذب گردشگر برنامه ریزی كنند.

عمده اطلاعات اقلیمی مورد استفاده در توریسم شامل درجه حرارت هوا، رطوبت نسبی، مدت ساعات آفتابی و تابش روزانه، و دمای آب درمقیاس ماهانه می‌باشد.

توجه به سایر اطلاعاتی از قبیل وضعیت آلودگی هوا، میزان اشعه ماورائ بنفش، شرایط بیوکلیماتولوژی و وضعیت صوتی نیز در مطالعه توریسم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. لذا، جهت مطالعه وضعیت توریسم وبرنامه ریزی گذران اوقات فراغت جهت توریست‌ها در یک منطقه، توجه به اقلیم، شرایط بیوکلیماتولوژی واطلاعات هوا‌شناسی در نگرش سیستمی و در ترکیب با یکدیگر مطرح است.

اطلاعات هوا و اقلیم‌شناسی یکی از بخش‌های مهم در شبکه‌های اینترنتی جذب گردشگران است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.11544s, 18q