بیشتر سونامی‌های مرگبار در اقیانوس آرام رخ می‌دهند

۱۳۹۳/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 137792

سلامت نیوز: سازمان ملل در گزارش جدیدی اعلام کرد: نزدیک به 75 درصد سونامی‌های مرگبار در اقیانوس آرام و دریاهای مرتبط به آن اتفاق می‌افتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، در این گزارش آمده است: سونامی‌های این منطقه عامل مرگ و میر هزاران نفر و نیز خسارت‌های اقتصادی شدید هستند.
با توجه به آمار بالای تلفات و خسارات در این نواحی، برنامه جدیدی برای 40 کشور در امتداد اقیانوس آرام از آسیا گرفته تا آمریکا برگزار شده که هدف از آن ارائه تعلیمات و آموزش‌های ضروری برای فرار به موقع از سونامی است. در این برنامه که با مدیریت و حمایت سازمان ملل برگزار می‌شود آزمایش و ارزیابی سیستم‌های ارتباطی هشداردهنده در مواقع زلزله و سونامی و نیز بهبود آماده سازی کشورهای آسیب‌پذیر در برابر بلایای طبیعی مدنظر است.

به گزارش رویترز‌، 40 کشور عضو این برنامه‌ی آزمایشی طی هفته جاری سیستم‌های هشدار اولیه سونامی و آموزش‌های فرار در هنگام سونامی را آزمایش می‌کند.

در این کشورها از جمله کلمبیا‌، کاستاریکا و نیکاراگوئه با کمک ابزار‌، علائم و نشانه‌های هشداردهنده مسیرهای فرار برای استفاده در تمرینات شبیه‌سازی شده از لحظه وقوع سونامی، مشخص و کارآیی آنها برای حفظ جان ساکنان این نواحی ارزیابی می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20105s, 18q