هشدار مديريت شهري تهران بر کاهش آثار زيان بار زيست محيطي بر سلامت کودکان

۱۳۸۷/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۶ - کد خبر: 13782
 هشدار مديريت شهري تهران بر کاهش آثار زيان بار زيست محيطي بر سلامت کودکان
به گزارش سلامت نیوز، در اين مراسم "آراسب احمديان" مديرعامل موسسه محک به تشريح فعاليت هاي اين موسسه پرداخت و گفت: فعاليت هاي اين موسسه در قالب سه بخش خيريه، درمان و تحقيقات انجام مي شود و کسب مقام مشورتي از کميسيون فرهنگي و اجتماعي سازمان ملل متحد(اکوسوک) و دريافت گواهينامه هاي مختلف از مهمترين اعتبارات بين المللي اين موسسه است.
وي افزود: طرح هاي پژوهشي متعدد در زمينه ثبت سرطان در تهران، پراکندگي جغرافيايي سرطان اطفال و برگزاري کنگره هاي متعدد داخلي و بين المللي از پشتوانه هاي علمي موسسه محسوب مي شود.
احمديان ادامه داد:اين موسسه تاکنون بيش از 11 هزار کودک را مورد حمايت قرار داده و تنها در سال 86 بيش از 15 هزار کودک به اين موسسه مراجعه و به دو شکل بستري و سرپايي مورد حمايت درمان قرار گرفته اند.
احمديان با تشکر از مديريت شهري از آغاز تاکنون به مساعدت شهرداري تهران در ساخت بيمارستان مرکز ويژه اقامت اولياي کودکان سرطاني در خيابان ستارخان اشاره کرد و خواستار استمرار اين مساعدت‌ها از سوي مديريت شهري، نهادها، سازمان ها و آحاد مردم شد.
در ادامه اين بازديد "محمد هادي حيدرزاده" مشاور محيط زيست شهردار تهران با اشاره به اينکه امسال شعار روز هواي پاک در سراسر کشور معاينه فني، خودروي سالم و هواي پاک است، اظهار اميدواري کرد در تمامي شهرها نيز به اين شعار توجه شود تا با داشتن خودروهاي سالم بيش از پيش در کاهش آلودگي هوا و جلوگيري از ابتلاي کودکان به سرطان ايفاي نقش کنيم.
"يوسف رشيدي" مدير عامل شرکت کنترل کيفيت هوا نيز با اشاره به نقش انواع آلاينده ها در ايجاد سرطان بالاخص در ميان کودکان آمادگي شرکت کنترل کيفيت هوا را براي انجام فعاليت هاي تحقيقاتي و علمي مشترک با موسسه محک اعلام کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12062s, 18q