در روابط جنسی مقعدی احتمال ابتلا به عفونت های ایدز بیشتر است!

۱۳۸۷/۰۹/۱۱ - ۰۹:۰۱ - کد خبر: 13786
در روابط جنسی مقعدی احتمال ابتلا به عفونت های ایدز بیشتر است!
دکتر علیزاده در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز گفت: ماندگاری ویروس ایدز در محیط به لحاظ زمانی خیلی کم است و بر خلاف هپاتیت B که ماندگاری زیادی در محیط دارد خطرناک نیست.

وی اظهار داشت: موج سوم ایدز در کشور ما با محوریت روابط جنسی پر خطر آغاز شده ولی به دلیل در دسترس نبودن آنها قابل شناسایی نیستند و نمی توان آمار دقیقی از آنها ارائه کرد.

این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری ادامه داد: وقتی بیمار وارد سندرم ایدز می شود عفونت های فرصت طلب، انواع زخم ها، برفک دهان، تب حاد، از دست رفتن وزن، بیماریهای مغز و اعصاب و اختلالات شناختی مغز از علائم و نشانه های هستند که به تدریج بروز می کند.

دکتر علیزاده، مراحل کنترل ایدز در کلنیک های مشاوره رفتاری را شامل شناخت افراد پر خطر ، تزریق واکسن هپاتیت B ، ارائه وسائل پیشگیری مثل کاندوم، تحویل متادون به معتادان تزریقی ، معاینه خانواده مبتلایان و ارائه مشاوره های ضروری به آنها عنوان کرد.

وی با بیان اینکه آگاهی دانشجویان پزشکی درباره ایدز نسبت به دانشجویان غیر پزشکی برابر یا کمتر است، بر لزوم اطلاع رسانی و فعالیتهای رسانه ای درباره ایدز تاکید کرد و توجه به بحث اجتماعی ایدز را بسیار مهم ارزیابی کرد.

علیزاده همچنین با بیان اینکه راههای انتقال ویروس ایدز از طریق تنفسی و گوارشی نیست و به شرایط بیرونی ناپایدار است خاطر نشان کرد:نوع نگرش جامعه و مردم را به بیماران ایدزی در بهبود سلامت آنان مهم است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مرجان
سلام زني هستم 22 ساله حدود 3سال پيش با فردي چندين بار اميزش داشتم وشريك جنسي من قبل از من با چندين نفر رابطه داشته در حال حاضر 2سال است ازدواج كردم در اين مدت علايمي نداشتم ولي به تازگي گلو درد سر گيجه تبخال جوش درون گوش و پشت گردن در من بسيار مشاهده ميشود لطفا راهنمايي ام كنيد ايا مبتلا هستم؟
1.12925s, 19q