خودکفایی جامعه پزشکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

۱۳۹۳/۱۱/۱۹ - ۱۵:۱۸ - کد خبر: 137912

سلامت نیوز: زالی با بیان اینکه جامعه پرافتخار پزشکی در کنار مردم در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی حضور فعال داشته است؛ گفت: به حمدلله امروز که ۳۶ سال از انقلاب شکوه‌مند اسلامی می‌گذرد؛ توفیق و کامیابی جامعه پزشکی در زمینه رسیدن به خودکفایی و خوداتکایی علمی و پیشرفت در عرصه‌های بهداشتی، درمانی و پژوهشی از مصادیق درخشان اینجامعه پس از انقلاب اسلامی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی به نمایندگی از جامعه پزشکی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمانهای امام راحل و انقلاب شکوه‌مند اسلامی تجدید میثاق نمود.

وی درحاشیه این تجدید میثاق با اشاره به اینکه پس از انقلاب شکوه‌مند اسلامی جامعه پر افتخار پزشکی بصورت کاملا چشمگیر در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی حضور داشته؛ اظهار داشت: جامعه خدوم پزشکی همگام با سایر آحاد مردم در شکل گیری انقلاب شکوه‌مند اسلامی نقش چشمگیر داشته است.

وی با بیان اینکه حضور جامعه پرافتخار پزشکی در کنار مردم در صحنه‌های سخت و به یادماندنی انقلاب همواره در ذهن مردم شریف کشورمان وجود دارد افزود: پس از انقلاب اسلامی جامعه پرافتخار پزشکی در تلاش بود با خوداتکایی و عزت نفس ملی برقله بلند خودباوری و خوداتکایی ملی بنشیند.

زالی با تاکید براینکه پس از انقلاب شکوه‌مند اسلامی و تلاش‌های حضرت امام که به جامعه پرافتخار و نسل جوان آن روز این عزت نفس را تزریق کردند تا بتوانند برروی پاهای استوار خود بایستند؛ ادامه داد: جامعه پزشکی پیشقراول سایر گروههای اجتماعی در این زمینه شد و امروز ما پس از ۳۶ سال شاهد هستیم یکی از گروههایی که به عنوان مرجع گروه اجتماعی در این عرصه به ایفای نقش ملی خود پرداخته همین جامعه پزشکی بوده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی به حضور این جامعه در عرصه دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف سازندگی اشاره کرد و اذعان داشت: حضور اینجامعه در بحث‌های مختلف سیاسی، اجتماعی در کنار مردم و همگام با آن‌ها جز کارنامه درخشان و پرافتخار سیاسی و اجتماعی اینجامعه بوده و هم اکنون جامعه پزشکی در تلاش است تا در کنار مسئولان ارشد کشور همگام با سایر گروه‌های اجتماعی در رسیدن به خوداتکایی متعالی ملی کوشا باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز بعد از ۳۶ سال به حمدالله شاهد پیشرفتهای شگرف و حیرت انگیزی در زمینه‌های مختلف پزشکی هستیم و از نظر مسائل پزشکی، بهداشتی و درمانی مستغنی هستیم که این استغنا و ا ستقلال در سایه انقلاب اسلامی و وفاداری و صیانت از آرمانهای بلند حضرت امام بوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.76079s, 18q