استفاده ازفیلتردوده برای تمام خودروهای دیزلی تهران اجباری شد

۱۳۹۳/۱۱/۱۹ - ۱۷:۰۶ - کد خبر: 137984

سلامت نیوز: رئيس کميته حمل‌‌و‌نقل شوراي اسلامي شهر تهران از الزام تجهيز تمام اتوبوس‌هاي شهري تهران به فيلترهاي دوده خبر داد و اعلام کرد که شوراي شهر تهران در مرحله بعد تمام خودروهاي ديزلي که در تهران تردد مي‌کنند را ملزم به نصب اين فيلترها خواهد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه مردم سالاری،محسن سرخو، عضو شوراي شهر تهران و رئيس کميته حمل‌‌و‌نقل شورا گفت: «فيلترهاي جذب دوده بايد تا الان به طور کامل روي اتوبوس‌ها نصب مي‌شدند؛ اما مطالعه در مورد انواع آن‌ها زمان برد و در فرايند اجرا هم کار به تاخير افتاده و از برنامه عقب مانده است، به همين دليل هنوز اين فيلترها روي اتوبوس‌ها نصب نشده است».
سرخو افزود: «اميدوار بوديم که امسال اين منبع آلاينده از منابع آلاينده شهر تهران به طور کامل حذف شود و سيستم‌هاي ديزلي مجهز به فيلتر جذب دوده شوند. در مرحله بعد برنامه ما در شوراي شهر تهران اين است که همه خودروهاي ديزلي که مي‌خواهند در شهر تهران تردد داشته باشند را مکلف کنيم که از اين فيلترها استفاده کنند.»او گفت: «چند ماه است که نمونه‌هاي تهيه شده از فيلتر‌هاي دوده روي تعدادي از اتوبوس‌ها نصب شدند.

با توجه به اينکه هواي آلوده است، اگر بتوانيم يکي از اين منابع آلاينده را کم کنيم يا ميزان توليد آلاينده را در آن به حداقل برسانيم، کمک موثري براي مردم شهر تهران خواهد بود؛ اما نمي‌دانيم که چرا زودتر اين حرکت شروع نمي‌شود. ما پيگير هستيم که شهرداري تهران تا پايان سال گزارشي از روند اجراي اين طرح به شورا ارائه کند.»

او در پاسخ به اين سؤال که چه تعداد از اتوبوس‌هاي تهران به اين فيلترها مجهز خواهند شد، گفت: «همه سيستم‌هاي اتوبوس‌هاي ديزلي که در اختيار شهرداري تهران هستند، اعم از اتوبوس، کاميون و ... بايد مجهز به فيلتر جذب دوده شوند.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5698s, 19q