اشتغال، ازدواج و بچه دارشدن در مبتلایان به صرع چگونه است؟

۱۳۹۳/۱۱/۲۰ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 138111

سلامت نیوز: عضو هیئت مدیره انجمن صرع ایران تأکید کرد: برخی به اشتباه بر این باورند که مبتلایان صرع قادر به داشتن شغل خوب، ازدواج و فرزندآوری نیستند در حالی که تا 95 درصد آنها بارداری های طبيعي دارند.

دکتر پرویز بهرامی در گفتگو با شفا آنلاین اظهار کرد: در این راستا باید فرهنگ سازی شود. زیرا این افراد با درمان درست و پیگیری های لازم، قادرند مانند سایر افراد تحصیلات عالی، شغل خوب و... را برای خود رقم بزنند.

متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: البته بارداری این بیماران مقداری با ریسک بالاتری همراه است اما تا 95 درصد آنها بارداری طبيعي دارند و کودکان سالمی هم به دنیا می آورند.

وی درباره تاثيرطب سنتی در درمان بیماران صرع نيز بیان کرد: در این خصوص بحث هایی مطرح می شود اما تجربه ای دراين باره نداریم.

بیماران صرعی نیازمند ترحم نیستند/ افراد سرشناس مبتلا به صرع

فوق تخصص تشنج و نوار مغزی درادامه تاكيد کرد: این باور که بیماران صرعی نیازمند ترحم اند درست نیست.

وی همچنین افزود: به طور قطع در این باره نیاز به فرهنگ سازی بسيارمشهوداست. زیرا این بیماری واگیر دار نیست و دخالت و نقش ارث هم در آن کم است.

عضو هیئت مدیره انجمن صرع ایران خاطرنشان کرد: این بیماران هم می توانند زندگی موفقی داشته باشند کما این که افراد سرشناس بزرگی مانند ناپلئون بناپارت، آلفرد نوبل، ژولیو سزار و داستا یوفسکی، به صرع مبتلا بودند که به رغم عدم وجود درمان مناسب در آن زمان اما افراد موفقی شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.40622s, 19q