متخصصان تاكيد كردند:

ترافيك سنگين، قاتل مرموز و خاموش قلب است

۱۳۸۷/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۵ - کد خبر: 13818
ترافيك سنگين، قاتل مرموز و خاموش قلب است
به گزارش سلامت نیوز، به گفته اين پژوهشگران؛ با توجه به يافته‌هاي اخير هرچه كه ترافيك بزرگراه‌ها و خيابانهاي شلوغ كاهش پيدا كند، اين امر به سلامت قلب كمك مي‌كند.

دكتر تد شتلر، رييس علمي شبكه بهداشت علوم و محيط در اين رابطه خاطرنشان كرد: ارتباط بسيار پيوسته و تنگاتنگي بين آلودگي هوا و سلامت قلب و عروق وجود دارد؛ به طوري كه هرچه غلظت آلاينده‌هاي سوختي افزايش يابد، سلامت قلب بيشتر تهديد مي‌شود و در نتيجه احتمال مرگ زودهنگام در سنين پايين‌تر افزايش مي‌يابد.

شبكه بهداشت علوم و محيط يك گروه حامي حفظ سلامت محيط زيست و بهداشت عمومي هستند.

پژوهشي كه به تازگي در آلمان انجام گرفته و در مجله انجمن قلب آمريكا با عنوان «گردش خون» منتشر شده نشان داد: افرادي كه در نزديكي خيابانهاي پر ترافيك سكونت دارند بيشتر به عارضه سخت شدن رگها (تصلب شرائين) مبتلا مي‌شوند كه اين مشكل مقدمه بروز بيماريهاي خطرناك قلبي است.

تصلب شرائين يك بيماري پيشرونده است كه با آسيب آستر داخلي سرخرگها آغاز مي‌شود. به مرور زمان در داخل اين رگها پلاك‌هايي تشكيل مي‌شوند كه تركيبي از چربي،‌ كلسترول،‌ كلسيم و ساير مواد هستند.

تشكيل اين پلاكها باعث مي‌شود كه سرخرگها به تدريج تنگتر و سخت‌تر شوند كه در نتيجه جريان خون غني از اكسيژن از داخل آنها به سمت قلب و ساير اعضاي بدن به سختي انجام خواهد شد و دچار اختلال مي‌شود.

اين تغييرات در نهايت منجر به حمله قلبي، سكته مغزي و حتي مرگ مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.22161s, 18q