يك جراح متخصص گوش، گلو و بيني:

بهترين قاضي براي کار جراح زيبايي، نتيجه عمل‌هاي قبلي وي است

۱۳۸۷/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۰ - کد خبر: 13825
بهترين قاضي براي کار جراح زيبايي، نتيجه عمل‌هاي قبلي وي است
دکتر سيد عليرضا مصباحي، جراح و متخصص بيماري‌هاي گوش، گلو و بيني در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ يه اين سؤال که آيا انجام عمل جراحي زيبايي بيني منحصر به متخصصان بيمار‌ي‌هاي گوش، گلو و بيني است، گفت: مردم بايد جراحي را انتخاب کنند که در عين اطلاع کامل از اصول عملکرد بيني و درمان اشکالات ايجاد کننده اختلال در عملکرد بيني، از اصول اعمال زيبايي نيز اطلاع داشته باشد.

وي با بيان اينکه مطمئناً تعداد چنين افرادي در متخصصان بيني نسبت به گروه‌هاي ديگر بيشتر خواهد بود، گفت: اما ممکن است برخي از همکاران ما در ديگر رشته ها نيز اطلاعات کافي و مطالعات خوبي در زمينه عملکرد بيني داشته باشند و لذا اين بيمار است که مي تواند با تحقيق از خود پزشک و از بيماراني که مورد عمل جراحي بوده‌اند و همچنين سؤال‌هايي که صادقانه از جراح بپرسد، قضاوت درستي در انتخاب جراح خود داشته باشد.

با استفاده از روش‌هاي رايانه‌يي براي ترسيم بيني قبل از عمل، موافق نيستم

دکتر مصباحي در پاسخ به اين سؤال که آيا استفاده از روش هاي کامپيوتري براي ترسيم بيني قبل از عمل براي بيمار مفيد خواهد بود يا نه، گفت: شخصاً با اين کار موافق نيستم؛ چرا که در رايانه شما با يک سري خطوط و نقاشي سرو کار داريد و مي توانيد آنها را به راحتي تغيير دهيد در حالي که حين عمل با غضروف، استخوان، پوست و بافت زنده سرو کار داريم که در بسياري مواقع جابه جا کردن و تغيير وضعيت اينها به آن آساني که روي صفحه مانيتور و عکس کاغذي قابل انجام است، ميسر نخواهد بود.

وي براساس ادامه داد: بايد روي عکس و ظاهر صورت، اشکالات بيني كاملا براي بيمار توضيح داده شده و بر اساس آن، به رفع مشكل اقدام شود.

شکل بيني بر اساس مد روز مشخص نمي‌شود

دکتر مصباحي با بيان اينکه شکل بيني بر اساس مد روز مشخص نمي‌شود، گفت: بيماراني به ما مراجعه مي‌کنند از بيني‌هاي عروسکي پشيمان شده و خواهان حل مشکلات آن هستند که مطمئناً به اين راحتي نخواهد بود.

وي در خصوص توصيه هميشگي خود به بيماران داوطلب بيني فرانسوي و عروسکي گفت: شايد يک لباس را بتوان با تغيير مد تعويض کرد اما بيني مدي نيست که هر سال بيمار بخواهد عمل کرده و آن را تغيير دهد.

اين جراح بيني ادامه داد: نتيجه عملي زيبا خواهد بود که بر اساس اصول و قوانين موجود علمي زيبايي صورت گيرد و بيني حاصل يک بيني استاندارد بوده و هارموني خوبي با کل صورت داشته باشد.

دکتر مصباحي همچنين با بيان اينکه بسياري از بيماران به مطب وي مراجعه کرده وعکس يک هنر پيشه خارجي يا ايراني را به او نشان داده و مي گويند که خواهان بيني يا لبي شبيه آن هنرپيشه هستند، گفت: براي هر بيماري نيز نمي توان آنچه را که در ذهن دارد ايجاد کرد.

وي ادامه داد : به اين افراد پاسخ مي دهد که نمي تواند معجزه کرده و بيني آنها را به چنان حالتي درآورد ضمن اينکه ممکن است آن شکل بيني در صورت فرد مراجعه کننده زيبا نباشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23251s, 18q