وزیر بهداشت عنوان کرد؛

جلوی فقیر شدن مردم به دلیل هزینه های سنگین درمان را گرفته ایم

۱۳۹۳/۱۱/۲۱ - ۱۵:۵۷ - کد خبر: 138250
جلوی فقیر شدن مردم به دلیل هزینه های سنگین درمان را گرفته ایم

سلامت نیوز: وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، تاکید کرد: با اجرای این طرح توانسته ایم تا 50 درصد جلوی فقیر شدن مردم به دلیل سنگینی هزینه های درمان را بگیریم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، انقلاب اسلامی را واقعه ای بزرگ در تاریخ ایران دانست و گفت: این انقلاب شبیه یک معجزه است چرا که در آن بدون خونریزی، رژیمی که به قدرت های جهانی وابستگی داشت تسلیم ملت شد.

وزیر بهداشت همچنین، همراهی جامعه پزشکی با مردم در پیروزی انقلاب اسلامی را افتخار آمیز بیان کرد و افزود: این انقلاب متعلق به امام راحل، رهبر معظم، شهدا و همه مردم است.

به گفته وی، شهدای جمهوری اسلامی و کسانی که در این انقلاب شرکت داشتند در جهت آرامش و رفاه مردم انقلاب کردند و می دانستند که از مسیر دین به پیروزی و استقلال می رسند، و در پناه جمهوری اسلامی است که استقلال و آزادی ایجاد می شود.

هاشمی در ادامه، با اشاره به پیشرفت های کشور در همه حوزه ها به ویژه در حوزه بهداشت و درمان، گفت: بیش از دو دهه است که دیگر نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور نیست و در کشور همه تخصص های پزشکی وجود دارد.

وزیر بهداشت همچنین، پیشرفت ایران در زمینه تجهیزات پزشکی را از زمان انقلاب اسلامی خوب دانست و گفت: شاید هنوز در تجهیزات پزشکی به اهدافی که انقلاب اسلامی داشته است نرسیده ایم ولی وابستگیمان به غرب در این حوزه کم شده است.

به گفته هاشمی، در حوزه سلامت هنوز کارهای زیادی برای بهتر شدن کیفیت ارائه خدمات به مردم باقی مانده است که امیدواریم با کمک دولت و مجلس این مسیر را با عزت و سربلندی طی کنیم.

وی همچنین، با اشاره به اینکه سلامت از اولویت های مهم و دغدغه های دولت یازدهم است، افزود: در حوزه سلامت توانسته ایم تا 50 درصد جلوی فقیر شدن مردم به دلیل سنگینی هزینه های درمان را با اجرای طرح تحول سلامت بگیریم.

هاشمی یادآور شد: در حال حاضر هزینه های بستری مردم در بیمارستان ها و مراکز دولتی از 37 درصد به 6 درصد رسیده است.

وزیر بهداشت بر توجه ویژه به سلامت مردم از سوی همه دستگاه ها تاکید کرد و گفت: حفظ و ارتقای سلامت مردم بر عهده تمام دستگاه ها و مسئولان اعم از قوه مقننه، مجریه و قضایه است.

هاشمی در ادامه با اشاره به سخن امام راحل که این انقلاب متعلق به همه است، گفت: امیدواریم در چنین جشن ها و مراسمی خود پرسنل وزارت بهداشت با شور هر چه بیشتر این مراسم را در جهت تجلیل و تقدیر از افرادی که این انقلاب را به ثمر رساندند، برگزار کنند.

جشن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور وزیر، معاونین و مدیران، کارشناسان و کارکنان وزارت بهداشت در سالن امام جواد ستاد مرکزی وزارت بهداشت، برگزار شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
پرستار اتاق عمل خصوصي
اقاي وزير من (امثال من) دربيمارستان خصوصي بعداز يك ماه كارحقوق اداره كار ميگيرم پايه ٧٠٠ درحاليكه پزشكان درامدنجومي دارند وهم شما وهم مردم ميدانند.درابتدا كه گفتندهركس يارانه نگيردصرف اموربهداشت ودرمان ميشود ازيارانه انصراف دادم امااگرميدانستم كه انرا به جيب افرادمرفه جامعه ميريزيد هرگز اين كار رانمي كردم
درضمن ماخواهان عدالت درپرداخت بين تيم درمان هستيم
0.34794s, 19q