با محوريت انواع سرطان‌ها؛

همايش سالانه كلينيكال آنكولوژي برگزار مي‌شود

۱۳۸۷/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۵ - کد خبر: 13828
همايش سالانه كلينيكال آنكولوژي برگزار مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز، دكتر فرهاد سميعي با اعلام اين خبر افزود: در اين همايش سرطان‌هاي سيستم ادراري و تناسلي، گوارش، سر و گردن، پستان و ژنيكولوژي (سرطان‌هاي زنان) مورد بررسي قرار گرفته و دستاوردهاي جديد اين رشته‌ها ارايه خواهد شد.

وي ادامه داد: بر اساس تعاريف علمي رشته كلينيكال آنكولوژي، رشته‌اي است كه با استفاده از روش‌هاي غير جراحي به درمان تومورهاي سرطاني مي‌پردازد.

دكتر سميعي با اشاره به اينكه متخصصان كلينيكال آنكولوژي به رشته‌هاي مختلف پزشكي مشاوره داده و با آنان همكاري نزديك دارند، يادآور شد: در اين همايش متخصصان رشته‌هاي جراحي، اورولوژي، گوش و حلق و بيني، زنان و زايمان، ‌پاتولوژي، راديولوژي، راديوتراپي - آنكولوژي، پزشكي هسته‌اي، طب فيزيكي و توانبخشي، اپيدميولوژي، ژنتيك، پزشكان عمومي و گروه‌هاي پيراپزشكي حضور دارند.

وي ادامه داد: رشته راديوتراپي - آنكولوژي اولين و قديمي ترين رشته آنكولوژي در كشور ماست كه از حدود 50 سال قبل تاكنون در حال خدمت به بيماران سرطاني كشور است.

رييس انجمن راديوتراپي - انكولوژي تصريح كرد: انجمن راديوتراپي و آنكولوژي ايران با همكاري ساير انجمن‌هاي علمي تخصصي كه در اين همايش حضور دارند در جهت اهداف علمي و اجتماعي و خدمتگزاري به بيماران سرطاني، شركت در همايش فوق را با امتياز بازآموزي براي گروه‌هاي مختلف پزشكي و پرستاران به صورت رايگان برگزار مي‌كنند.

دكتر سميعي گفت: ‌برپايي كارگاه‌هاي آموزشي، سخنراني، برگزاري پانل‌هاي تخصصي و ارايه مقالات تحقيقاتي از برنامه‌هاي اين همايش دو روزه را تشكيل مي‌دهد.

در اين همايش علاوه بر اهداف علمي و اجتماعي از «دكتر كمال الدين دهشيري» پيشكسوت اين رشته تجليل خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.85515s, 18q