لاغري و قدکشيدن با شعبده داروهاي ماهواره اي ممکن نيست

۱۳۹۳/۱۱/۲۳ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 138340
لاغري و قدکشيدن با شعبده داروهاي ماهواره اي ممکن نيست

سلامت نیوز: لاغرشدن، قدکشيدن و زيبايي از هيچ شيوه شعبده بازي ممکن نيست.

«رسول ديناروند» معاون وزير بهداشت و رئيس سازمان غذا و دارو در گفت و گو با ايرنا با بيان اين مطلب افزود: استفاده از داروهاي تقلبي و قاچاق، عوارض و عواقب جبران ناپذيري براي سلامت دارد.

وي با تاکيد بر اينکه مردم فريب تبليغات و ادعاهاي عجيب و غريب اين داروها را در شبکه هاي ماهواره اي نخورند، ادامه داد: زيبايي، لاغري و ... مسيرهاي علمي دارد که در کشور متخصصان آن حضور دارند و راهکارهاي آن ارائه مي شود و مردم بايد از مسيرهاي علمي استفاده کنند.

وي افزود: داروهاي قاچاق و تقلبي، به دليل اينکه اجازه عرضه در شبکه رسمي داروخانه ها، بيمارستان ها و مراکز بهداشتي و درماني را ندارد، از طريق شبکه هاي زيرزميني و توزيع پستي، هرمي و شخصي به صورت غيرقانوني توزيع مي شود.

ديناروند با اشاره به اينکه برخي از مردم به دليل نااميدي و نارضايتي از وضعيت ظاهر خود به مصرف داروهاي تبليغاتي در ماهواره روي مي آورند، يادآور شد: برخي مصرف کنندگان حتي پس از مراجعه به پزشک، روي بيان استفاده از اين گونه داروها را ندارند.

وي با اشاره به راه اندازي پرتال غذا و دارو در کشور، افزود: اين پرتال امسال شروع به کار مي کند و زيرساخت هاي آن براي بهره برداري کامل در سال آينده، آماده مي شود.

وي جلوگيري از ورود داروي قاچاق و تقلبي، تکميل اطلاعات شبکه تهيه و توزيع دارو در کشور و شفاف سازي در بخش صدور مجوزهاي دارويي را مهم ترين دستاورد و اهداف پرتال سازمان غذا و دارو عنوان کرد.

ديناروند با بيان اين که تقلب در حوزه سلامت تنها آسيب اقتصادي و ضربه به توليد داخلي نيست، ادامه داد: ورود دارو و تجهيزات قاچاق و تقلبي، سلامت مردم را به خطر مي اندازد.

وي درباره وجود برخي سموم در ميوه ها و همچنين روغن پالم در مواد غذايي، گفت: توصيه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اين است که مردم مصرف ميوه، سبزيجات و لبنيات را کم نکنند.

معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي درباره احتمال وجود واکس روي ميوه ها، تصريح کرد: در صورت وجود اين ماده روي ميوه نيز مردم ميوه را به دقت بشويند و اگر اين ماده از بين نرفت، پوست ميوه را بگيرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.21902s, 19q