در جلسه وزیر بهداشت با مجمع نمایندگان خوزستان؛

وزیر بهداشت تاکید کرد: ضرورت همفکری در رفع مشکل ریزگردها

۱۳۹۳/۱۱/۲۳ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 138341
وزیر بهداشت تاکید کرد: ضرورت همفکری در رفع مشکل ریزگردها

سلامت نیوز: وزیر بهداشت در جلسه با مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس، بر ضرورت همفکری و بهره گیری از صاحبنظران در رفع مشکل ریزگردها تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در جلسه با مجمع نمایندگان استان خوزستان که در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به جلسات تشکیل شده در خصوص ریزگردها در هیات دولت و تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهوری به موضوعات استان خوزستان، گفت: در این جلسات وزرا و مسئولان مرتبط نظیر سازمان محیط زیست، وزارت نفت، وزارت نیرو، هلال احمر، وزارت بهداشت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و سایر نهادهای مرتبط حضور داشتند و در خصوص ریزگردها بحث و تبادل نظر شد.

وی با تاکید بر ضرورت همفکری و بهره گیری از صاحبنظران در رفع مشکل ریزگردها، افزود: بخشی از مشکل ریزگردها مربوط به کشور عراق و بخش دیگر مربوط به کاهش بارش و خشک شدن تالاب های هورالعظیم و مناطق جنوب شرقی استان است و معتقدم که به جای اینکه به دنبال مقصر در وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط بگردیم، باید با کار علمی و جمع بندی مشخص بتوانیم راهکار مناسبی برای رفع این معضل پیدا کنیم و به شرایط مناسب برگردیم.

کاهش نزولات آسمانی، خشکسالی و کاهش ورودی آب سدها از عوامل ایجاد ریزگردها

وزیر بهداشت کاهش نزولات آسمانی، خشکسالی و کاهش ورودی آب سدها را بخشی از عوامل ایجاد ریزگردها دانست و گفت: متاسفانه گرد وغبار در این منطقه به سرعت ایجاد شد و به اعتقاد بنده باید با استفاده از مطالعات بین المللی و محققینی که به اکوسیستم کشورمان تسلط کافی دارند، بتوانیم در رفع این مشکل قدمی برداریم.

وی در حوزه برنامه های کوتاه مدت با تاکید بر ضرورت تجهیز سازمان هواشناسی به دستگاه های هشداردهنده سریع، افزود: باید اعتبارات تجهیز آنها تامین شود تا مردم زودتر مطلع شوند که منجر به گرفتاری و مختل شدن زندگی آنها نشود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه متاسفانه خشکسالی بخشی از زندگی ما شده است، گفت: در بازدیدی که از حمیدیه، سوسنگرد، هویزه، طلاییه، جفیر کوشک و تالاب های هورالعظیم در نقطه صفر مرزی داشتیم مشخص شد که بخش عمده ای از گردو خاک مربوط به این منطقه بود و بادی که از سمت کشور عراق می وزد این مسئله را ثابت می کند.

هاشمی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم که با اطلاع رسانی صحیح و به هنگام، مردم را نسبت به مسئولین بی اعتماد نکنیم و امید دادن به مردم برای حل مشکلات را جایگزین نگرانی و تشویش های بیهوده ننماییم.

وزیر بهداشت در پایان این نشست با تاکید بر اینکه مردم، قوای کشور را از هم جدا نمی دانند، گفت: در اقداماتی که انجام می شود اگر اشکالی وجود داشته باشد متوجه کل نظام است.

وی اظهار امیدواری کرد که با همفکری و هم افزایی همه قوا مشکلات استان به طور ریشه‌ای مرتفع شود.

در ادامه این نشست 14 تن از نمایندگان استان خوزستان نظرات خود را در خصوص ابعاد اجتماعی ریزگردها و تخصیص اعتبارات لازم مطرح نمودند. ضمن اینکه در نظرات مطرح شده، به موضوعاتی چون تاثیر منفی ریزگردها در مشاغل روباز در استان، جبران خسارت های کشاورزان، تامین تجهیزات مورد نیاز استان، تجدید نظر در آبگیری سد سیمره، تاثیرات منفی ریزگردها بر اقتصاد گردشگری استان، افزایش حق بدی آب و هوا برای کارکنان شاغل در استان و تصویب ردیف مستقل توسعه پایدار استان خوزستان اشاره گردید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
علی
در تنهایی شب غمگین به فردایی میاندیشم به فردایی در شهر خود در خانه خود.سکوت شب را صدای سگها میشکند و مرا از رویای خود بیرون میاورد، فردایی در خانه در کار نیست من هستم و پانسیون محقر بیمارستان . صدای زنگ تلفن ...باید به اورژانس بروم از میان صدای دهشتناک سگها در سرمای زمستان، حیاط بیمارستان کوچک شهرستان را طی میکنم.توجهی به لعن و توهین همراهان بیمار تصادفی ندارم تنها تصویر خانه ام جلوی چشمانم هست بدون صدا بیمار را به اتاق عمل میبرم و خسته و سرتا پا خون بیمار برمیگردم گویی سگها بوی خون تازه را استشمام کرده اند.در پانسیون رو از داخل قفل میکنم شاید مامنی باشد برای من از شر سگهای بیرون...صدای زنگ تلفن دلم را باز میلرزاند این بار دخترم هست از خانه...گریه میکند ناله میکند و مرا میخواهد شوهرم عصبی شده و از این وضعیت ناراضی...انها در خانه و من... صدای سگها به گوش میرسد و من خسته تنهای تنهابه فردایی دور، درخانه پیش خانواده ام فکر میکنم
خانم دکتر م.س
جراح عمومی متعهد به تعهد اجباری و غیر قانونی سهمیه زنان
به اشتراک بذارید بلکه به گوش وزیر محترم برسه
0.13067s, 20q