در هواي سرد زمستان، مراقب پوست خود باشيد

۱۳۸۷/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۰ - کد خبر: 13841
در هواي سرد زمستان، مراقب پوست خود باشيد
به گزارش سلامت نیوز، به گفته پزشكان، هواي سرد و خشك زمستاني باعث ترك خوردگي،‌ خارش، قرمزي، سائيدگي و حتي در صورت عدم معالجه منجر به زخم شدن پوست مي‌شود.

اما دكتر جف مور، متخصص داروساز در دانشگاه علوم فيلادلفيا تاكيد مي‌كند كه راه‌هاي مختلفي براي حفاظت از پوست بدن در برابر سرما وجود دارد كه در صورت بكار بستن آنها مي توان در طول زمستان هم پوستي نرم و مرطوب داشت.

وي در يك گفت وگوي خبري دانشگاهي خاطرنشان كرد: در طول فصل سرما پوست شما دائما خشك و سفت مي‌شود و مستعد ابتلا به عفونت خواهد شد. براي جلوگيري از بروز اين حالت چند راه كار وجود دارد. نخست اينكه شما مي توانيد در طول روز هشت ليوان آب بنوشيد چون وقتي آب كافي وارد بدن شود پوست از اين آب استفاده كرده و خود را از داخل ترميم مي‌كند و رطوبت آن حفظ مي‌شود.

وي ادامه داد: از قرار گرفتن به مدت طولاني زير دوش آب داغ پرهيز كنيد، ‌در عوض بهتر است كه مدت زماني كوتاهتر و با آب ولرم دوش بگيريد. تماس طولاني مدت با آب بسيار داغ باعث از بين رفتن رطوبت پوست شده و به خشكي آن كمك مي‌كند.

از لوسيونها و كرم‌ها استفاده كنيد تا بعنوان لايه‌اي محافظ از پوست شما در برابر خشكي حفاظت كند. بهتر است بلافاصله پس از دوش گرفتن و وقتي هنوز پوستتان خيس است آن را به كرم يا لوسيون آغشته كنيد. از صابونها يا شوينده‌هاي قوي استفاده نكنيد چون باعث تحريك پوست مي‌شوند. بهتر است از صابونهاي حاوي گليسيرين براي حفظ رطوبت پوست استفاده كنيد. مي‌توانيد از يك دستگاه مرطوب كننده در اتاق خواب خود نيز استفاده كنيد.

اين راه‌ها بهترين گزينه براي شروع يك زمستان بدون دردسر است و بهتر است به خاطر داشته باشيد كه پوست ما نيز مانند ساير اعضاي بدن نيازمند مراقبت دائمي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12008s, 19q