هزینه سفر در ایام غیرپیک به نصف کاهش می‌یابد

۱۳۹۳/۱۱/۲۴ - ۱۴:۰۱ - کد خبر: 138415

سلامت نیوز:رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ضرورت ایجاد بسته‌های سفر با قیمت مناسب در ایام غیرپیک سفر گفت: هزینه سفر در ایام غیرپیک باید به نصف دیگر زمان‌ها تقلیل پیدا کند.
مسعود سلطانی‌فر در گفت‌و‌گو با ایلنا٬ در مورد یارانه و خدماتی که ترکیه به گردشگران ایرانی می‌دهد و تاثیر این مساله بر گردشگری در داخل کشور گفت: آنچه ترکیه به عنوان اختصاص یارانه به گردشگران ایرانی عنوان کرده، تنها بخشی از هزینه سوخت هواپیما در زمان غیرپیک سفر است، ما هم باید بسته‌های سفرمان را به گونه‌ای تنظیم کنیم که در دوران غیرپیک سفر هزینه‌ها به نصف تقلیل پیدا کند.
وی ادامه داد: باید توجه کنیم که این کشور‌ها در زمان پیک سفر هرگز چنین یارانه‌هایی را به گردشگران نمی‌دهند، برای نمونه قیمت تور‌ها برای سفر به بخشی از ترکیه در برخی ایام سال ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد، اما در زمان پیک سفر این مبلغ به یک میلیون هفتصد هزار تومان می‌رسد.
معاون رئیس جمهور اظهار کرد: ما هم در حال تلاش هستیم تا در زمان غیرپیک سفر چنین اقداماتی را انجام دهیم، هرچند که اکنون به صورت غیررسمی در در ایام غیرپیک سفر، هتل‌های ما تخفیفات قابل توجهی را ارائه می‌دهند.
سلطانی‌فر با بیان اینکه برخی شهر‌ها همانند تهران حتی در نوروز نیز تخفیف ارائه می‌دهند، گفت: به جز این موارد در بقیه شهر‌ها نیز شاهدیم که در ایام غیرپیک، تخفیفات قابل توجهی از سوی هتل‌ها داده می‌شود؛ برای نمونه از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند که فصل غیرپیک سفر برای مشهد است، هتل‌ها تا ۶۰ درصد قیمت را پایین می‌آورند.
معاون رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا افزایش حداکثر ۲۰ درصدی قیمت هتل‌ها به گردشگری داخلی ضربه وارد نمی‌کند، گفت: چاره‌ای در این زمینه نداریم، با توجه به هزینه‌هایی که هتل‌ها دارند، اگر نگذاریم در ایام پیک سفر قیمت خود را بالا ببرند در ایام غیرپیک نمی‌توانند خدمات بدهند.
وی افزود: البته اکنون برخی از استان‌ها همچون زنجان و اردبیل اعلام کرده‌اند که ما اصلا قیمت هتل‌هایمان را بالا نمی‌بریم، اما در استانهایی که هجم مسافر بالاست، این افزایش قیمت رخ خواهد داد؛ مثلا مشهد یا استان‌های شمالی این افزایش قیمت را خواهند داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.17552s, 19q