معاون درمان وزیر بهداشت مدعی شد

زیرمیزی در بیمارستانهای دولتی به حدود صفر رسیده است

۱۳۹۳/۱۱/۲۵ - ۱۵:۰۶ - کد خبر: 138530

سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تحقیقات وزارت بهداشت نشان می‌دهد اخذ پول‌های غیرقانونی در بیمارستان‌های دولتی به حد صفر رسیده است، در مراکز خصوصی نیز بسیار ناچیز است و اگر جایی مبلغی غیرقانونی از بیماران بگیرند، بدون ارائه مدرک ۱۰ روزه پول مردم را برمی‌گردانیم.

محمدآقاجانی در گفت و گو با فارس، درباره مسئله زیرمیزی در مراکز درمانی دولتی و خصوصی گفت: تحقیقی را مرکز ملی تحقیقات سلامت در مورد زیرمیزی در فاصله زمان 2 آذر تا 15 آ‌ذر از 1193 بیمار انجام داده است که در این تحقیق حتی یک مورد اظهار نکرده‌اند که پول غیر قانونی پرداخت کرده‌اند.

وی گفت: این بیماران هم از بخش دولتی و هم بخش خصوصی انتخاب شده‌اند و 671 نفر آنها بیماران بستری بودند،در بین این افراد میزان پرداخت پول زیرمیزی صفر بوده است اما ما نمی‌توانیم آن را به کل کشور تعمیم بدهیم و بگوییم اخذ پولهای غیر قانونی در حوزه درمان در کل کشور به صفر رسیده است.

آقاجانی مدعی شد: اما واقعیت این است که مسئله زیرمیزی تحت کنترل درآمده است، در بخش دولتی شواهد نشان می‌دهد که دریافت این مبالغ بسیار نادر و حتی می‌توان گفت در حد نزدیک به صفر است و در بخش خصوصی نیز بسیار ناچیز شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت با توجه به اینکه بخش مهمی از پولهای زیرمیزی در مطبها و به صورت نقدی انجام می‌شود تا ردی باقی نماند و بسیاری از مردم هم به دلایل مختلف برای حفظ بیمارشان شکایت نمی‌کنند، گفت: هیچ نیازی به مدرک نیست، کافی است مردم با سامانه 1690 سازمان نظام پزشکی تماس بگیرند و مورد را اطلاع دهند، ظرف 10 روز رسیدگی می شود و نه تنها پول غیر قانونی به افراد برگردانده می‌شود بلکه، موسسات و پزشکان خاطی نیز به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

وی گفت:‌ مرکز 1690 سازمان نظام پزشکی مسئول رسیدگی به این شکایات و نظارت بر اجرای تعرفه هاست و از 8 صبح تا 8 شب هر نوع شکایت از دریافتی‌های غیر قانونی را در مراکز درمانی دریافت می‌کنند و حتماً مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.3471s, 19q