صبحانه؛ شرط اول پیشگیری از دیابت

۱۳۹۳/۱۱/۲۶ - ۱۲:۱۷ - کد خبر: 138601

سلامت نیوز:مدیر مرکز دیابت یزد شرط اول برای پیشگیری از ابتلا به عارضه دیابت را خوردن صبحانه، بیان و بر این امر تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا سیدمحمدرضا آقایی با اشاره به رژیم ‌غذایی برای پیشگیری از دیابت، گفت: شرط اول این است که افراد حتماً صبحانه میل کنند چرا که مصرف صبحانه ابتلا به دیابت را کاهش می‎‎دهد و برای همین نیز می‎‎گوییم با صبحانه، بدون دیابت .

وی، دومین موضوع مهم در این رابطه را رعایت رژیم غذایی‌ منظم، متعادل و متنوع با سه وی‍ژگی مصرف چربی و شیرینی کم، سبزیجات سالم و میوه‌های غیرشیرین، مصرف حداقل روزی دو لیوان شیر کم‌چرب و پاستوریزه و گوشت سفید اعم از گوشت مرغ و ماهی، نان و غلات و برنج به اندازه کافی ذکر کرد.آقایی خاطرنشان کرد: به بانوان خانه‎‎دار آشپزی بدون روغن و نمک، پخت کامل انواع غذاها، استفاده از سبزیجات به ویژ‍ه سبزیجات تازه در پخت غذا و نیز مصرف هفته‌ای سه تا چهار نوبت سبزی ‌خوردن تازه در رژیم غذایی خانواده توصیه می‏‌شود.

همچنین افراد به جز فعالیت‌های روزانه حتماً روزی 30 تا 45 دقیقه، پیاده‌روی تند یا نرم ‌دویدن را در برنامه روزانه خود قرار دهند.وی، آموزش دادن مدیریت استرس، همدلی و ارتباط در اجتماع، آموزش مهارت‌های سالم ‌زیستن و نه ‌گفتن به فرزندان و نیز رعایت این اصول از سوی خود والدین را در جلوگیری از بروز استرس و مشکلات روحی و ‌روانی به عنوان یکی از علل دیابت، مهم دانست. وی به افرادی که در خانواده‏شان یک بیمار دیابتی دارند، اکیداً توصیه کرد، پس از سن 30 سالگی نه تنها برای آزمایش تست قند خون بلکه برای مشاوره به مراکز درمانی مراجعه ‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.87316s, 19q