آلودگی‎ هوای لرستان، 31 برابر حد مجاز!

۱۳۹۳/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۱ - کد خبر: 138649

سلامت نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه دیشب (شنبه 25 بهمن‌ماه) آلودگی‎های لرستان به 31 برابر حد مجاز رسید، گفت: استان 9 روز بحرانی داشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مهندس «مهرداد فتحی بیرانوند» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال سال خشکی بود و خشکسالی باعث شد که غلظت ذرات معلق در هوا افزایش یابد و شاهد افزایش روزهای آلوده باشیم.

وی خاطرنشان کرد: سال 92 استان 90 روز آلوده داشت اما امسال تا به حال 127 روز را پشت سر گذاشته است. از نظر کیفی این آلودگی‎ها 9 روز بحرانی بوده و بقیه ناسالم یا ناسالم برای گروه‎های خاص بوده‎اند.
آلودگی‎ هوای لرستان، 31 برابر حد مجاز!

فتحی بیرانوند ادامه داد: دیشب (شنبه 25 بهمن‌ماه) آلودگی‎ها به 31 برابر حد مجاز رسید که با ورود جبهه هواشناسی از شدت آلودگی‎ها کاسته شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه خشکسالی‎ها باعث شده کانون‎های داخلی هم شکل بگیرد، تصریح کرد: در استان دستگاه‎های پیشرفته‎ای وجود دارند که می‎توانند آلودگی 2.5 و 10 میکرون را اندازه بگیرد.

وی تصریح کرد: از محل اعتبارات ماده 10 می‎توان بودجه‎ای را برای مقابله با خشکسالی برای استان در نظر گرفت، چون این ماده مربوط به احیای تالاب‎ها و مقابله با خشکسالی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.7649s, 19q