رييس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي:

اقدامات درماني اورژانس 115، پس از نجات فرد از مشكل اوليه آغاز مي‌شود

۱۳۸۷/۰۹/۱۶ - ۱۳:۳۹ - کد خبر: 13871
اقدامات درماني اورژانس 115، پس از نجات فرد از مشكل اوليه آغاز مي‌شود
دكتر معصومي در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با امدادرساني در حوادث تك‌گير و محيط‌هاي تعريف نشده گفت: در حال حاضر متولي بحث "نجات" در كشور هلال احمر است. به اين ترتيب امدادرساني و نجات مواردي كه در شرايط عادي امكان‌پذير نيست مانند جست‌وجو در كوه و بيرون آوردن مصدومان در تصادفات برعهده امداد و نجات هلال احمر است.

وي افزود: در مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي كشور بحث فوريت‌هاي پزشكي مطرح است. بر اين اساس از زماني كه فرد از مشكل اوليه نجات يافت، اقدامات و درمان‌هاي پزشكي توسط نيروهاي اورژانس 115 كشور آغاز مي‌شود. اقدامات درماني تنها مختص به بيمارستان نيست و از همان لحظات اوليه حضور نيروي آموزش ديده بر بالين مصدوم، معاينات بدني و پروسه درمان آغاز مي‌شود.

دكتر معصومي با اشاره به ستاد تسهيلات سفر كه از سال گذشته تحت نظر معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و با همكاري مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي در كشور آغاز شده است، گفت: در اين ستاد، مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور به عنوان معاون بهداشت و درمان انتخاب شده و داراي حكم است. به اين ترتيب در بحث سفرها و گردش‌هاي عمومي هماهنگي‌هاي لازم انجام شده و درصورت لزوم پوشش دايمي، استقرار و اعزام آمبولانس انجام مي‌شود. همچنين از آنجا كه توريست‌ها اغلب به صورت گروهي به كشور وارد مي‌شوند، هماهنگي‌هاي لازم در اين زمينه نيز صورت مي‌گيرد.

امداد رساني به اتباع خارجي غيرقانوني از مباحث مديريتي خارج است

رييس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي كشور در رابطه با امداد رساني به اتباع خارجي كه به صورت قاچاق وارد كشور مي‌شوند؛ تصريح كرد: به عنوان نمونه افرادي كه به هر دليلي از مرزهاي شرقي كشور وارد مي‌شوند؛ گاهي بار سلامت زيادي را به كشور تحميل كرده و حتي در روند عادي ارايه خدمات اورژانس نيز تاثير دارند. امداد رساني به اين اتباع خارجي از بحث مديريتي اين قضيه خارج است؛ چرا كه اورژانس كشور اصلا در جريان ورود آنها به كشور نيست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91608s, 18q