طلاق چه اثرات بدی روی سلامت شما می گذارد؟

۱۳۹۳/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۷ - کد خبر: 138851
طلاق چه اثرات بدی روی سلامت شما می گذارد؟

سلامت نیوز:طلاق تجربه تلخي است که بر سلامت روحي و جسمي فرد تأثير مخربي مي گذارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، نتايج بررسي ها نشان مي دهد که طلاق از خواب گرفته تا قلب را متأثر مي کند؛ اما با دانستن آثار سوء طلاق بر سلامت مي توان تا حدودي از عوارض آن پيشگيري کرد.

*اضطراب: به طور معمول، پس از طلاق، ميزان اضطراب افزايش مي يابد.
تغييرات به وجود آمده از نظر وضعيت مالي، سرپرستي کودکان و احساس بلاتکليفي مي تواند روي رفتار فرد نيز تأثير بگذارد.

* تغيير چشمگير وزن: کاهش يا افزايش چشمگير وزن حين يا پس از طلاق امري معمول است.

*سندروم متابوليک: اين سندروم زماني رخ مي دهد که همزمان دچار چند بيماري خطرناک مي شويد، از جمله فشارخون بالا، قندخون بالا، چربي اضافه دور شکم و کلسترول بالا.
اين امر خطر بيماري قلبي، سکته و ديابت را افزايش مي دهد. بررسي ها نشان مي دهد، احتمال بروز اين سندروم در زنان مطلقه نسبت به زنان ديگر بيشتر است.

*افسردگي: علت طلاق روي سلامت جسمي و روحي فرد تأثير مي گذارد.
به عنوان نمونه خيانت، باعث احساس افسردگي، نااميدي و از دست دادن اعتماد به نفس مي شود.

*بيماري قلبي عروقي:بررسي ها نشان مي دهد، زنان و مردان ميانسال پس از طلاق در معرض خطر بيماري قلبي عروقي قرار مي گيرند. اين خطر در زنان بيشتر است زيرا طلاق منجر به افزايش بيشتر التهاب در زنان مي شود.

*بي خوابي:بي خوابي، اختلال در خواب و ديدن کابوس در افراد مطلقه شايع است بي خوابي در افراد افسرده شايع است و افسردگي مربوط به طلاق، يکي از علت هاي بي خوابي است.

*مشکلات مزمن سلامتي و مشکلات تحرکي:افسردگي و کم خوابي باعث مي شود فرد اهميت ورزش کردن و تغذيه سالم را ناديده بگيرد. همه اين عادت هاي ناسالم منجر به بيماري هاي جدي مي شود. بررسي ها نشان مي دهد افرادي که جدايي را تجربه کرده اند، ۲۰ درصد بيشتر از ديگران با بيماري هايي مانند بيماري هاي قلبي، ديابت و سرطان رو به رو مي شوند و ۲۳ درصد نيز با محدوديت حرکتي مانند مشکل در بالا رفتن از پله ها يا راه رفتن مواجه مي شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.08758s, 19q