غذاهایی که به سلامت کبد کمک می‎کند

۱۳۹۳/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۸ - کد خبر: 138878
غذاهایی که به سلامت کبد کمک می‎کند

سلامت نیوز: "آش آبغوره" که از نخود خیس کرده که همراه با ماش, برنج و جو پوست کنده و سبزی‎‎ فراوان از جمله گشنیز و چغندر تهیه شده است و با اضافه کردن آبغوره مصرف می‎شود,کبد و دستگاه گوارش را پاکسازی می‎کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم, تغذیه در حفظ سلامتی و درمان بیماری‎ها اهمیت دارد افراد سعی کنند که از غذاهای معتدل استفاده کنند و در صورت ناپرهیزی و استفاده از غذاهای نامناسب بهتر است که در اسرع وقت با استفاده از اغذیه‎ای با کیفیت متضاد این عدم تعادل را جبران کنند.

خواص انواع آش

محسن ناصری متخصص طب سنتی در این باره معتقد است: از غذاهای سنتی ایران آش است که انواع و اقسام مختلف دارد که پخت و عمل آوری صحیح و جا افتادن آن احتیاج به دانش و حوصله کافی دارد و به همین علت آشپز را "آش"پز گفته‎‎اند, زیرا شغل مهم و ارزشمندی است.

"آش رشته" دارای طبع سرد است که هضم آن مشکل بوده و تحمل آن برای معده ضعیف سخت است و موجب بروز نفخ و سوءهاضمه می‎شود.

"آش برنج" هضمش آسان است و اکثر افراد می‎توانند از آن استفاده کنند.

"آش جو" برای افراد گرم مزاج به خصوص همراه با گشنیز و چغندر غذایی مناسب است.

"شوربا" آشی است که در آن حبوبات و ادویه‎های گرم و گوشت وجود دارد و غذای کاملی است که متاسفانه رو به فراموشی می‎رود.

"آش آبغوره" که از نخود خیس کرده که همراه با ماش, برنج و جو پوست کنده و سبزی‎‎ فراوان از جمله گشنیز و چغندر تهیه شده است و با اضافه کردن آبغوره مصرف می‎شود,کبد و دستگاه گوارش را پاکسازی می‎کند و برای افرادی که دچار بیماری تخمه یا سوءهاضمه هستند, مفید است.

از این آش می‎توان هفته‎ای یک بار استفاده کرد و سلامت خود را بیمه می‎کند. بهتر است که این آش همراه با نان مصرف نشود و برای جلوگیری از نفخ ناشی از خوردن آن لازم است کمی پودر ریزه یا زنیان یا رازیانه یا آویشن یا گلپر ریخته شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.09162s, 19q