حمایت بهزیستی از بیش از 180 هزار زن سرپرست خانوار

۱۳۹۳/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۶ - کد خبر: 138919

سلامت نیوز: معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور از حمایت بیش از 180 هزار زن سرپرست خانوار خبر داد و گفت: نزدیک به 45 هزار نفر از این زنان بالای 50 سال سن دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان بهزیستی کشور، «حبیب الله مسعودی فرید» با اشاره به اینکه اشتغال تاثیر واثربخشی بسیاری بر زنان سرپرست خانواردارد، افزود: رشد مسکن، شکاف درآمدی، طبقه اجتماعی و اشتغال از مؤلفه های اجتماعی مؤثر بر سلامت روان افراد است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به ارتقا عزت نفس زنان سرپرست خانوار با ایجاد اشتغال، تصریح کرد: برای دستیابی به اشتغال مطلوب باید توانمندسازی دورنی صورت گیرد تا فرد بتواند ارتباط مؤثری با جامعه برقرار کند.

وی بررسی جنبه های جسمی، روانی، فرهنگی، اجتماعی و تحصیلی فرد را مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توانمندسازی همه این جنبه ها باید کنارهم باشند تا فرد با برقراری ارتباط مؤثر در جامعه بتواند با روش های بازاریابی آشنا شده و محصولی ارائه دهد که مورد استقبال قرار گیرد.

مسعودی فرید با تاکید براینکه در حوزه اشتغال به یک مدل خاص نمی توان اکتفا کرد، تصریح کرد: با در نظر گرفتن مدل های مختلف و با کمک مراکز غیردولتی می توان شغل های متعددی برای زنان سرپرست خانوار ایجاد کرد.

معاون اموراجتماعی بهزیستی کشوربا اشاره به طرح اشتغالزایی ( لنسی)LNSIE یادآور شد: این طرح به عنوان یکی از طرح های برتر بین 147 کشور جهان که در زمینه توانمند سازی فعالیت می کنند، شناخته شده و مورد توجه قرار گرفته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.259s, 18q