بیش از 2میلیون زوج نابارور به دلیل مشکلات اقتصادی امکان درمان ندارند

۱۳۹۳/۱۱/۲۸ - ۱۷:۱۵ - کد خبر: 138927

سلامت نیوز: مشاور فنی دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت توانمندسازی ارائه کنندگان خدمات در خصوص بستر خدمتی ناباروری را از دیگر رویکردهای برنامه ناباروری وزارت بهداشت دانست و گفت: دو میلیون و 300 هزار زوج توان دریافت خدمات درمانی بدلیل مشکلات اقتصادی ندارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، دکتر محمد اسلامی در همایش " تبیین سیاست های کلی جمعیتی در راستای افزایش نرخ باروری کلی مبتنی بر سلامت مادر و کودک" که در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد، اظهار کرد: ارتقای نرخ باروری کلی باید با ارتقای سلامت مادر و کودک همراه باشد و در سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب نیز بر ارتقای سلامت، پویایی، بالندگی و جوانی با افزایش نرخ باروری بیش از حد جایگزین مطرح شده است.

وی بهبود استاندارد آموزش ها هنگام ازدواج، تداوم خدمات پس از عقد، افزایش مدت آموزش، محتوا و کیفیت را از خدمات آموزش برای پایداری خانواده عنوان کرد و گفت: ارتقای آگاهی، نگرش و عملکرد جامعه در زمینه عوامل مستعدکننده ناباروری، احصای عوامل مستعدکننده ناباروری از جمله عوامل محیطی و همکاری برای مداخلات لازم با کمک دستگاههای ذیربط، تدوین استانداردهای خدمات پیشگیری و غربالگری ناباروری از رویکردهای برنامه ناباروری وزارت بهداشت است.

اسلامی توانمندسازی ارائه کنندگان خدمات در خصوص بستر خدمتی ناباروری را از دیگر رویکردهای برنامه ناباروری وزارت بهداشت دانست و گفت: دو میلیون و 300 هزار زوج توان دریافت خدمات درمانی بدلیل مشکلات اقتصادی ندارند.

وی با بیان اینکه 150 تا 350 هزار مورد سقط القایی در سال صورت می گیرد گفت: افسردگی، اندوه، گوشه گیری، عذاب وجدان، عفونت و ناباروری از پیامدهای سقط است.

مشاور فنی دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: تشویق فرزندآوری برنامه‌ریزی شده و بر اساس موازین سلامت، آگاهی از تمایلات باروری خانواده‌ها و مروری بر سوابق سلامت باروری آنها و شناسایی خانواده‌هایی که واجد شرایط باروری هستند باید مورد توجه قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.33373s, 19q