وزیر بهداشت:

برای پرداخت حقوق ۹۵ هزار نیروی وزارت بهداشت اعتبار نداریم

۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 138999
برای پرداخت حقوق ۹۵ هزار نیروی وزارت بهداشت اعتبار نداریم

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: بیمارستان‌هایی داریم که تکمیل شده‌اند ولی به دلیل نبود نیروی انسانی به بهره‌برداری نرسیده‌اند. از ابتدای دولت مجوز استخدام یک نفر را هم نداشته‌ایم حتی برای پرداخت حقوق 95 هزار پرسنل فعلی هم اعتباری نداریم.

سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با فارس، در رابطه با وضعیت نیروی انسانی گفت: ما هم اکنون از نظر وضعیت نیروی انسانی مشکلات بسیاری داریم و یکی از چالش‌های ما همین موضوع است به طوری که از ابتدای دولت تاکنون حتی مجوز استخدام یک نفر را نتوانسته‌ایم داشته باشیم.

وی ادامه داد: اکنون بیمارستان‌هایی داریم که تکمیل شده‌اند ولی به دلیل نبود نیروی انسانی به بهره‌برداری نرسیده‌اند در این زمینه جلسات متعددی برگزار کردیم و شخص رئیس جمهور و معاون اول وی دستور دادند که به موقع این چالش را حل و فصل کنند.

وزیر بهداشت گفت: هم اکنون برای پرداخت حقوق 95 هزار نفر پرسنل اعتباری نداریم و تعداد نیروی پرستاری که به ازای هر هزار نفر داریم 1.2 است.

هاشمی تصریح کرد: این در حالی است که همین شاخص در منطقه 2.7 است و در برخی از کشورها مانند ژاپن به ازای هر هزار نفر 13 نیرو و در اروپا به ازای هر هزار نفر 8 نیرو است.

وی گفت: فاصله ما تا استاندارد شدن وضعیت نیروها زیاد است و اکنون وضعیت نیروهای خدمتی نیز مشکل دیگری است که وجود دارد که از این بابت نیز با کمبود مواجهیم.

لازم به ذکر است، امسال از محل اعتبارات صرفه جویی یارانه ها ۴۸۰۰ میلیارد تومان و از محل یک درصد ارزش افزوده حدود ۲ هزار میلیارد تومان و از محل اعتبار پزشک خانواده نیز حدود ۲ هزار میلیارد تومان به اعتبارات وزارت بهداشت اضافه شد که بخش مهمی از این اعتبار برای کاهش فرانشیز خدمات بستری در بیمارستانهای دولتی و افزایش حدود ۲.۵ برابری تعرفه خدمات پزشکان متخصص هزینه شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
نیارکی
باسلام خدمت وزیر نخبه جناب آقای وزیر شما اعتبارات رو تو جیب یه مشت نخبه ریختی به عنوان جایزه که زیر میری نگیرند در واقع رشو ه دادی نباید برای 80 درصد کارکنان بوجه نداشته باشی درآمد رو به صورت نا عادلانه توزیع کردی از جیب بیت المال هزینه عیاشی ها وسفر های خارج یه عده رو دادی نباید پول داشته باشی مزده بدم که این نخبه ها همچنان زیر میزی میگیرند اصولا کسی که به مال حرام عادت کرده نمیتوانم ترک کند آقای نخبه
پرستاراتاق عمل خصوصی
چراهمین مقداربودجه که داشتید را فقط برای مرفه ترین قشر جامعه (پزشکان) پرداخت کردید وبقیه زحمت کشان را به فراموشی سپردید.واقعا متاسفم
0.31685s, 20q