مصرف ليموشيرين در کاهش بروز حساسيت موثر است

۱۳۸۷/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 13907
 مصرف ليموشيرين در کاهش بروز حساسيت موثر است
دکتر رضا آمري نيا در گفت و گو با ايرنا افزود: ميوه جات مذکور و مصرف قرص هاي ويتامين C با جلوگيري از ترشح هيستامين توسط گلبول هاي سفيد، در درمان و کاهش بروز علائم حساسيت تاثير گذار مي باشند.
وي با بيان اينکه مواد غذايي پروتيئن دار با تحريک بيشتر سيستم ايمني بدن، علائم بروز حساسيت در فرد را افزايش مي دهند، اظهار داشت: لوبيا، تخم مرغ، شير گاو و صدف هاي خوراکي از مواد غذايي حساسيت زا هستند و بهتر است افراد مبتلا به حساسيت از مصرف اين دسته از مواد غذايي خودداري کنند.
وي افزود: گرد و خاک، مصرف داروهايي همچون "کوتريموکسازول"، "پني سيلين" و لوازم آرايشي شيميايي و حتي گياهي نيز، در بروز حساسيت در فرد موثر هستند.
آمري نيا تاکيد کرد: واکنش هاي حساسيتي در فرد مي تواند به صورت خارش گلو و بيني، عطسه، التهابات پوستي (قرمزي، خارش و تورم)، حالت تهوع، اسهال، تب بالا، کهير، ضعف غيرطبيعي و تنگي نفس بروز کنند.
وي، با بيان اينکه حساسيت را بايد جدي گرفت و درصدد درمان بموقع آن برآمد، گفت: اگر واکنش حساسيتي به شکل شديد در فرد بروز کند و بموقع درمان نشود، مي تواند منجر به مرگ بيمار شود.
وي با اشاره به روش هاي موثر در کاهش بروز حساسيت افزود: تغيير درعادات غذايي به صورت دوره اي، دوري از گرد و خاک و مصرف نکردن لوازم آرايشي تاريخ گذشته و غيربهداشتي، در کاهش بروز علائم حساسيت موثر هستند.
آمري نيا يادآور شد: استفاده از داروهاي "آنتي هيستامين" و "ستيريزين" نيز، در درمان حساسيت موثر است اما به دليل عوارضي همچون خواب آلودگي و کاهش تمرکز بايد از مصرف آن در هنگام انجام کارهايي که به دقت زياد نياز دارد، خودداري کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.70383s, 18q