سن ريزش مو در جوانان رو به کاهش است

۱۳۸۷/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 13909
سن ريزش مو در جوانان رو به کاهش است
دکتر آدولف کلنک، داروساز و سرپرست گروه تحقيقاتي درماتولوژي از دانشگاه «ينا» در آلمان در گفت‌وگو با ایسنا افزود: هورمون تستوسترون كه در بدن مردان به صورت طبيعي و به مقدار زيادي وجود دارد با تاثير بر ريشه‌هاي مو باعث از بين رفتن سيکل طبيعي متابوليسم آنها شده و با از بين بردن حاملين انرژي به ريشه هاي مو، باعث ريزش مي‌شود و در ادامه روند طاسي را به وجود آورد.

وي در ادامه گفت: معمولا اين حالت در خانم ها پس از دوران يائسگي با افتي که در ميزان هورمون استروژن به وجود مي‌آيد، نمود پيدا مي کند که اين نوع ريزش مو اصطلاحا ريزش موي آندروژنيک ناميده مي شود.

كلنك با اشاره به تحقيقي كه بر روي بيش از 2/1 ميليون نفر صورت گرفته است، افزود: نتايج بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد که 63 درصد افراد، دچار ريزش موي ارثي هستند. همچنين مطالعات تکميلي نشان داده که سن شروع ريزش مو در جوانان رو به کاهش است.

وي گفت: تحقيقات باليني نشان داده که کافئين مي تواند با مهار هورمون تستوسترون روند ريزش مو را کند کرده و حتي در مراحل اوليه ريزش مو از ريزش ارثي موها جلوگيري کند.

طي اين تحقيقات مشخص شد که در کنار تستوسترون عوامل ديگري چون آنزيم فسفودي استراز که به صورت طبيعي در بدن افراد وجود دارد و نيز عواملي چون سوء تغذيه و استرس هم در ريزش مو موثر است.

وي در پايان گفت: براي بررسي چگونگي عملکرد کافئين تحقيقات بيشتري لازم است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15488s, 19q