4 سرطان‌‌ ‌شایع در بین مردان

۱۳۹۳/۱۱/۳۰ - ۱۹:۳۶ - کد خبر: 139123

سلامت نیوز: رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت با بیان اینکه بیشترین موارد سرطان روده بزرگ در استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، تهران و سمنان دیده شده است، گفت: علت اصلی افزایش شیوع سرطان روده ‌افزایش وزن است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس از مشهد علی مطلق ظهر امروز در همایش تازه‌های سرطان روده بزرگ اظهار کرد: سرطان روده بزرگ با شیوه زندگی ناسالم ارتباط زیادی دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین موارد سرطان روده بزرگ در استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، تهران و سمنان دیده شده است، گفت: علت اصلی افزایش شیوع سرطان روده بزرگ در استان‌های شمالی و آذربایجان شرقی افزایش وزن است.

رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت عنوان کرد: مصرف غذاهای پرکالری و پرچرب مانند فست‌فودها از عوامل تاثیرگذار در سرطان است.

وی با اشاره به اینکه 10 درصد کل سرطان‌ها مربوط به سرطان روده بزرگ می‌شود، گفت: سرطان روده بزرگ بعد از سرطان پستان دومین سرطان شایع در زنان به شمار می‌رود و این سرطان در مردان بعد از سرطان‌های معده، پروستات و مثانه چهارمین سرطان شایع به شمار می‌رود.

تقی‌زاده با بیان اینکه تغییر در اجابت مزاج فرد و درد شکمی را از علائم شایع سرطان روده بزرگ است، گفت: سالانه بین 400 تا 500 مورد جدید ابتلا به سرطان در خراسان رضوی گزارش می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.58489s, 19q