عوارض «تاتو»

۱۳۹۳/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۵ - کد خبر: 139227

سلامت نیوز:عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از جمله عوارض «تاتو» ابرو می‌توان به امکان انتقال هپاتیت A, B, C از طریق سوزن «تاتو» اشاره کرد.

دکتر آرش بیرقی طوسی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: برای تاتو ابرو از سوزن‌های مخصوصی استفاده می‌شود که در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی ممکن است موجب انتقال بیماری‌هایی مانند هپاتیت A, B, C شود.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی ادامه داد: تاتو ابرو دیگر قابل پاک شدن نیست و در صورتی که فرد پشیمان شود با انجام «لیزر» می‌توان آن را کم‌رنگ کرد که این امر نیز بستگی به عمق تاتو دارد؛ با کم‌رنگ شدن تاتو ابرو خط بریدگی در محل باقی می‌ماند. وی اضافه کرد: بعضی از افراد به علت اینکه پشت پلک‌هایشان با افزایش سن پر می‌شود و این امر چهره را مسن نشان می‌دهد اقدام به تاتو ابرو برای مخفی کردن پیری می‌کنند. معمولا در سنین 40 سال به بعد شاهد نشانه‌های پیری در پلک هستیم.

بیرقی طوسی با بیان اینکه در پزشکی ابتدا باید علت را پیدا و بعد آن را درمان کرد، خاطرنشان کرد: در بیشتر موارد علت پر شدن پشت پلک افتادگی پیشانی به سمت پایین است.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی یادآور شد: درمان افتادگی پیشانی کشش آن به سمت بالای صورت است، اما متاسفانه برخی برای رفع این مشکل به سمت تاتو ابرو می‌روند. وی ادامه داد: در صورتی که فردی در سنین میانسالی و برای از بین بردن آثار پیری ابروهای خود را تاتو کند، دیگر امکان کشیدن پیشانی به سمت بالا وجود ندارد، زیرا تاتو موجب بالا رفتن ابروها می‌شود و با کشیدن پیشانی ممکن است چهره فرد نامتناسب شود.

بیرقی طوسی با اشاره به اینکه توصیه می‌شود افراد قبل از تاتو با جراح پلاستیک نیز مشورت کنند، اضافه کرد: در حال حاضر و در برخی از موارد مشاهده می‌شود که افراد بدون تخصص با جراحی اقدام به برداشتن کامل ابروهای فرد می‌کنند. متاسفانه این اقدام در حال شایع شدن است و پس از انجام آن فقط یه خط بریدگی در محل ابروهای فرد باقی می‌ماند.

وی ادامه داد: همچنین تعدادی از افراد فاقد تخصص قسمتی از پوست بالای پیشانی و پایین یا بالای مو را برداشته و مدعی هستند که «کشش پوست» انجام داده‌اند در صورتی که پوست را با کشیدن نمی‌توان نگه داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.67216s, 19q