ریزگردها آسمان خوزستان را تیره کردند

۱۳۹۳/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۵ - کد خبر: 139280

سلامت نیوز: مسئول روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: گرد و غبار امروزشنبه با غلظت بیش از هشت ونیم برابر حد مجاز، برخی شهرستان های استان خوزستان را فراگرفت.

« شهریار عسکری» در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: گرد و غبار از صبح شنبه در برخی شهرستان های خوزستان آغاز شده است.

وی اظهارداشت :تا پیش از ظهر امروز، میزان ریزگردها در سوسنگرد مرکز شهرستان دشت آزادگان به یک هزار و 289 میکروگرم بر متر مکعب، یعنی بیش از هشت ونیم برابر حد مجاز رسیده است.

وی گفت: میزان ریزگردها در هوای اهواز210 میکروگرم بر مترمکعب، اندیمشک 202، بهبهان 256، و امیدیه 266 میکروگرم برمترمکعب گزارش شده است.

حد استاندارد ریزگردها و ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز بیان داشت: پدیده گرد و غبار از شمال عراق به دلیل کم بودن بارندگی دراین کشور،به خوزستان وارد شده و برخی کشورهای عربی در اطراف کشور عراق نیز تحت تاثیر این پدیده قرار گرفته اند.

«کوروش بهادری» افزود:هم اکنون پدیده گرد و غبار به شهرهای اهواز، بستان، آبادان، ماهشهر و امیدیه وارد شده است اما به دلیل بارندگی که در اهواز رخ داده، میزان غلظت ریزگردها در هوای اهواز بسیار کمتر از دفعات گذشته است.

وی گفت: شعاع دید در پیش از ظهر شنبه در آبادان 300 متر، اهواز یک هزار و 800، ماهشهر چهار هزارمتر و شادگان یک هزار متر گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان پیش بینی کرد: این پدیده تا بعد از ظهر امروز در اهواز و برخی شهرستان های این استان باقی بماند و با شروع بارندگی از بعدازظهر درخوزستان گردو غباراز بین برود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54602s, 19q