دست‌های پشت پرده تجارت ترامادول

۱۳۹۳/۱۲/۰۴ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 139487
دست‌های پشت پرده تجارت ترامادول

سلامت نیوز: پس از سخنان وزیر کشور درباره وضعیت مصرف و قاچاق مواد مخدر در ایران این بار آمارهای علیرضا جزینی، قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر، که مدتی است بازدید از دانشگاه‌های مختلف تهران را به‌منظور مشارکت نخبگان در مباحث مربوط به مبارزه با مواد مخدر در دستور کار خود قرار داده است، قابل تامل است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فرهیختگان آنلاین،او که در دانشکده خبر سخن می‌گفت به نقش حساس رسانه‌ها به‌عنوان واسط بین مردم و حاکمیت اشاره کرد، که در بیشتر مواقع رسانه‌ها را می‌توان به‌عنوان محلی برای قضاوت و داوری دانست.

جزینی با صحبت درباره مشارکت مردم در مبارزه با مواد مخدر، رسانه‌ها را به‌عنوان اصلی‌ترین نهاد برای آموزش و تقویت مشارکت‌های مردمی معرفی کرد که در مواقع لزوم حتی می‌توانند به کنترل و نظارت آن بپردازند. او با استناد به آمارها، روند استفاده از مواد مخدر در کشور به‌ویژه در میان جوانان را پیش رونده اعلام کرد.

قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مساله ما در حال حاضر روند رو به رشد مصرف مواد مخدر صنعتی است، می‌گوید: «بسیاری از جوانان معتقدند مواد مخدر صنعتی اعتیادآور نیست، در حالی که اعتیادآور بوده و وابستگی روانی و همچنین اختلالات ذهنی ایجاد می‌کند.

او به مصرف ریتالین و ترامادول در بین جوانان به‌ویژه در شب امتحانات اشاره کرده و می‌افزاید: «براساس قانون و ابلاغ وزارت بهداشت این قرص‌ها برای مصارف درمانی از چرخه تولید خارج شده‌اند، اما با این حال دو هفته پیش 14 میلیون ترامادول در فارس کشف شد. همچنین در 10 ماه گذشته 70 میلیون قرص ترامادول در کشور کشف شده و معلوم نیست که چه کسی این قرص‌ها را به کشور وارد می‌کند که نشان‌دهنده دست‌های پشت پرده در این ماجراست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.83101s, 19q