مبتلایان به بیماری های رواني مزمن، تحت پوشش بهزيستي قرار مي‌گيرند

۱۳۹۳/۱۲/۰۴ - ۱۷:۱۷ - کد خبر: 139581

سلامت نیوز: با توجه به تغيير روند معلوليت و افزايش بيماران رواني مزمن، از سال آينده تمام بيماران رواني مزمن تحت پوشش بهزيستي قرار مي گيرند .

معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي کشور روز گذشته در نشستي خبري ضمن اعلام اين خبر گفت: در حال حاضر 10 هزار بيمار رواني مزمن در مراکز شبانه روزي سازمان بهزيستي نگهداري مي شوند و 7 تا 8 هزار نفر بيمار رواني مزمن نيز پشت نوبت دريافت خدمات هستند که بر اين اساس با افزايش تعداد مراکز ارائه خدمات به بيماران رواني مزمن سه مرکز را در سه استان تهران ، اصفهان و گيلان تاسيس کرديم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،وي با اشاره به اجراي طرحي به منظور نگهداري بيماران مزمن در منزل در آينده اي نزديک افزود: بر اساس اين طرح بيماران مزمن که به مرحله اي از ثبات رفتاري رسيده باشند حداقل 10 روز در منزل خودشان نگهداري مي شوند و در اين مدت يک بيمار ديگر جايگزين مي شود. يحيي سخنگويي همچنين از تشکيل شوراي عالي معلولان به رياست رئيس جمهور خبر داد و گفت: با پيگيري‌هاي انجام گرفته، به زودي شوراي عالي معلولان به رياست رئيس‌جمهور تشکيل خواهد شد. سخنگويي همچنين با اشاره به افتتاح نخستين مرکز توانبخشي ضايعه‌نخاعي روزانه تا پايان سال جاري گفت: در حال حاضر 16 هزار نفر معلول ضايعه‌نخاعي در بانک اطلاعاتي سازمان بهزيستي ثبت‌نام کرده‌اند که اين افراد از هزينه‌هاي حق پرستاري به مبلغ ماهانه 120 هزار تومان استفاده مي‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.0203s, 18q