اورژانس كشور گزارش داد:

14 فوتي بر اثر سرمازدگي و 66 مرگ ناشي از مسموميت با گاز CO

۱۳۸۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 13961
14 فوتي بر اثر سرمازدگي و 66 مرگ ناشي از مسموميت با گاز CO
دكتر محمد سرور، در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين كه از 30 هزار و 303 ماموريت انجام گرفته (طي 10 روز موج سرما) 3 هزار و 111 مورد از آن مربوط به حوادث ترافيكي بوده است، اظهار كرد: همچنين 2 هزار و 94 حادثه درون شهري و يك‌هزار و 20 حادثه جاده‌اي به ثبت رسيده است.

وي، با بيان اين كه طي اين مدت يك‌هزار و 310 ماموريت جهت امدادرساني براي مسمويت با گاز CO به انجام رسيده است، افزود: از اين تعداد ماموريت 827 نفر به بيمارستان منتقل، 316 نفر درمان در محل و 66 نفر منجر به فوت شده است.

معاون فني و عمليات اورژانس كشور، با اشاره به انجام 339 زايمان هم‌زمان با بروزبحران سرماي سال گذشته از طريق انتقال زنان باردار به مراكز درماني توسط 115 گفت: در مجموع در فصل سرماي سال گذشته نيز 6 هزار و 597 مورد مسموميت با گاز CO و 483 مورد فوتي گزارش شد كه اين آمارها فقط موارد حضور اورژانس در محل را شامل مي‌شود.

دكتر سرور، با توصيه به هم‌وطنان مبني بر به تعويق انداختن مسافرت‌هاي زمستاني خود مگر در موارد لزوم گفت: در صورت الزام به انجام مسافرت، هشدارهاي پليس راه، سازمان هواشناسي و راهداري را جدي بگيرند و چنانچه در زمان اعزام احتمال بارندگي و بارش برف و خطر انسداد راه پيش بيني مي‌شود از مسافرت اكيدا خودداري شود.

وي، امداد رساني را در شرايط يخبندان دشوار برشمرد و افزود: بالگردهاي امدادي نيز در شرايط ابري و برفي قادر به پرواز نيستند.

معاون فني و عمليات اورژانس كل كشور، با بيان اين كه بايد در سفرهاي زمستاني از به همراه بردن كودكان، سالمندان و افراد كم توان خودداري شود، افزود: همچنين خودرو بايد مجهز به سيستم گرمايشي، زنجير چرخ به همراه منابع كافي آذوقه باشد.

به گفته دكتر سرور، بارش سنگين برف عاملي براي ايجاد محدوديت ديد به شمار مي‌رود از اين رو رانندگان بايد به هشدارهاي پليس توجه كافي كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.16382s, 18q