نخبگان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرند

۱۳۹۳/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۲ - کد خبر: 139638

سلامت نیوز: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: نخبگان و استعداد های برتر کشور با انعقاد توافقنامه بین سازمان تامین اجتماعی وبنیاد ملی نخبگان در چارچوب قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش بیمه این سازمان قرار می گیرند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان تامین اجتماعی، محمد حسن زدا افزود: آن گروه از نخبگان و استعدادهای برتر که مشمول طرح های حمایتی بنیاد ملی نخبگان قرار داشته و به عنوان پژوهشگر (بدون احراز رابطه مزد بگیری) شاغل محسوب شده و از سوی واحدهای تابعه بنیاد ملی نخبگان در استان معرفی و تحت پوشش مقررات حمایتی خاص قرار نداشته باشند، مشمول این موافقتنامه قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: متقاضیان پس از معرفی از سوی بنیاد ملی نخبگان باید شخصا براساس ضوابط مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد نسبت به ارایه درخواست و انعقاد قرار داد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد اقدام کنند.

وی گفت: با پیشنهاد بنیاد ملی نخبگان، در مرکز هر استان یک شعبه تامین اجتماعی به عنوان شعبه عامل معرفی می شود تا به صورت متمرکز امور مربوط به بیمه نخبگان و استعدادهای برتر در واحد اجرایی ذیربط انجام و مورد پیگیری قرار گیرد.

زدا افزود: حق بیمه هر یک از مشمولین بیمه نخبگان و استعدادهای برتر به طور جداگانه محاسبه و به صورت تجمیعی صادر و طی یک نامه به نماینده آن بنیاد در استان تحویل می شود تا نسبت به واریز حق بیمه به حساب سازمان اقدام کند.

وی گفت: مشمولین این موافقتنامه حسب مورد با توجه به درخواست، میزان سابقه پرداخت حق بیمه قبلی و نتیجه معاینات پزشکی بدو قرارداد، از حمایت های موضوع ماده سه قانون تامین اجتماعی شامل ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت بهره مند خواهند شد.

وی اظهار داشت: چنانچه هر یک از معرفی شدگان با توجه به اعلام بنیاد ملی نخبگان از شمول طرح های حمایتی این بنیاد خارج شوند، در صورت عدم انقطاع در پرداخت حق بیمه می توانند پس از پایان دوره پیش پرداخت حق بیمه، شخصا بیمه خود را طبق مقررات مربوطه ادامه دهند.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه بر اساس حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار در هر سال تعیین می شود.

وی گفت: نخبگان و استعدادهای برتر در صورتیکه به هر نحو مشمول قانون تامین اجتماعی و یا سایر نظام های بیمه و بازنشستگی قرار داشته باشند از شمول این توافقنامه خارج خواهند بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.79516s, 19q