خطر اعتیاد به پرخوری با مصرف زیاد غذاهای فرآوری‌شده

۱۳۹۳/۱۲/۰۵ - ۱۷:۱۸ - کد خبر: 139670

سلامت نیوز:متخصصان تغذیه هشدار دادند مصرف میزان بالایی از موادغذایی فرآوری شده با اعتیاد به پرخوری ارتباط دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، پزشکان در مطالعات جدید دلیل دیگری برای توصیه به انتخاب رژیم غذایی سالم پیدا کرده و دریافته‌اند که خوردن حجم زیادی از مواد خوراکی فرآوری شده همچون ساندویچ و پیتزای آماده خطر اعتیاد به خوردن را تشدید می‌کند.

نتایج بررسی‌های پیشین روی حیوانات آزمایشگاهی حاکی از آن است که مصرف غذاهای فرآوری شده موجب بروز رفتارهای افراطی در خوردن می‌شود یا به عبارتی ولع خوردن را بیشتر می‌کند.

«اریکا شولت» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: در صورتی که ویژگی‌های برخی از مواد خوراکی موجب افراط در خوردن شود می‌تواند روی دستورالعمل‌های تغذیه‌ای و سیاست‌گذاری‌های عمومی همچون تجاری کردن این خوراکی‌ها برای کودکان تاثیر بگذارد.

پزشکان دریافتند: افرادی که نشانه‌های اعتیاد به خوردن در آنها وجود دارد یا شاخص توده بدنیِ آنان بالاتر است با کنترل مصرف خوراکی‌های فرآوری شده مشکل بیشتری دارند.

«شولت» همچنین افزود: این اولین گام در جهت شناخت مواد خوراکی خاص و عناصر و ترکیبات موجود در آنها است که باعث می‌شود واکنش‌های افراطی در فرد ایجاد شود. این یافته‌ها کمک می‌کند تا رویکردهای مورد نظر برای درمان و کنترل چاقی تغییر کنند.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، پزشکان و متخصصان سلامت امید دارند با انجام مطالعات بیشتر در آینده به پاسخ این سوال دست یابند که آیا افراط در خوردن می‌تواند تغییر در مدار مغز و روی آوردن به رفتارهایی همچون مصرف موادمخدر را به همراه داشته باشد؟

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26009s, 19q