ایران و ژاپن به صورت مشترک واکسن تولید می‌کنند

۱۳۹۳/۱۲/۰۵ - ۱۷:۱۸ - کد خبر: 139691

سلامت نیوز: در ادامه سفر سه روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ژاپن، دو کشور بر گسترش همکاری‌ها در حوزه سلامت نظیر تبادل استاد و دانشجو، تعاملات علمی میان دانشگاه‌های پزشکی دو کشور و تولید واکسن تاکید کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، سیدحسن هاشمی در جریان بازدید از مرکز ملی تحقیقات پزشکی ژاپن به همکاری دو کشور در زمینه تولید واکسن مشترک اشاره کرد که با استقبال طرف ژاپنی مواجه شد.

دو کشور قرار است پس از برگزاری نشست‌های تخصصی میان کارشناسان خود و بررسی چگونگی همکاری در تولید واکسن مشترک، آن را عملیاتی کنند.

همچنین هاشمی از مرکز ملی تحقیقات پزشکی ژاپن بازدید کرد و از نزدیک با نحوه کار این مرکز و فعالیت‌های صورت گرفته توسط متخصصان آن آشنا شد.

براساس این گزارش از این پس دو کشور همکاری‌های خود در حوزه سلامت را توسعه داده و در زمینه‌های بهداشتی و پزشکی تعاملات بیشتری با یکدیگر خواهند داشت.

وزرای بهداشت دو کشور همچنین بر توسعه همکاری‌ها در عرصه سلامت تاکید کردند و یادآور شدند که با برگزاری نشست‌های مشترک علمی و تخصصی می‌توانند از تجارب علمی یکدیگر بیشتر بهره‌مند شوند.

همکاری در زمینه درمان، آموزش، بهداشت، دارو و تحقیقات نیز از موارد دیگری بود که از سوی دو مقام عالی رتبه بهداشتی دو کشور به آن تاکید شده است.

گفتنی است؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در سفر سه روزه‌اش به ژاپن، با رئیس کل سازمان تجارت خارجی، رئیس بنیاد صلح ژاپن نیز دیدار و گفت وگو کرد و در سمینار تجاری پزشکی ایران و ژاپن سخنرانی کرد. همچنین از چند شرکت بزرگ تولیدکننده تجهیزات پزشکی بازدید به عمل آورد.

سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان به ژاپن فردا (چهارشنبه) به پایان می‌رسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.54262s, 18q