اعلام ساعت پیک واژگونی‌های مرگبار در نوروز

۱۳۹۳/۱۲/۰۵ - ۱۵:۰۶ - کد خبر: 139699

سلامت نیوز: فرمانده پلیس راه کشور اعلام کرد: 50 درصد از واژگونی‌های مرگبار در ایام نوروز بین ساعت 12 ظهر تا 20 شب رخ داده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدحسین حمیدی در چهل‌وششمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ترافیکی ویژه نوروز با ارائه آمارهایی از تصادفات در نوروز سال گذشته اظهار کرد: در میان افرادی که در طول مدت تعطیلات نوروزی سال گذشته جان خود را از دست دادند، 457 تن به علت واژگونی خودرو دچار حادثه شدند.

وی با بیان اینکه این افراد در پی واژگونی 347 دستگاه خودرو جان خود را از دست دادند، گفت: متاسفانه واژگونی سهم بالایی در مرگ مسافران نوروزی داشته است و از این رو باید تدابیری برای آن اندیشیده شود.

فرمانده پلیس راه کشوربا بیان اینکه بیش از 40 درصد از واژگونی‌ها تنها در 5 استان کشور رخ داده است، ادامه داد: استان‌های فارس، اصفهان، خراسان‌رضوی، سمنان و آذربایجان شرقی پنج استانی هستند که 40 درصد از واژگونی‌های مرگبار در آن رخ داده است.

حمیدی همچنین با اشاره به ساعاتی که واژگونی خودروها در آن رخ داده است، اظهار کرد: 27 درصد از واژگونی‌ها حد فاصل ساعت 12 تا 16 و 23 درصد نیز حد فاصل ساعت 16 تا 20 رخ داده بنابراین می‌توان گفت 50 درصد از واژگونی‌ها بین 12 ظهر تا ساعت 20 رخ داده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11858s, 18q