طرح ادغام و انحلال سازمان بدترین ظلم در حق محیط زیست کشور است

۱۳۹۳/۱۲/۰۵ - ۱۷:۰۷ - کد خبر: 139722

سلامت نیوز: مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست گفت : بدترین اشتباهی که در شرایط کنونی می توان نسبت به محیط زیست و کشور انجام داد مطرح کردن طرح ادغام وانحلال این سازمان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست ( پام )، سید احمد نبوی اظهار کرد: متاسفانه مولفه‌های زیست محیطی مانند آب خاک و هوا در کشور سیاسی شده است و نجات این سه عنصر فقط با همراهی و همگامی تمام جریان های سیاسی اتفاق خواهد افتاد .

وی تاکید کرد اگر عده ای با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مشکل دارند نباید به بدنه و ساختار اصلی این مجموعه ضربه وارد کنند.

نبوی گفت : سئوال اینجاست چرا کشور آمادگی نشست های حرفه ای در این زمینه را ندارد و چرا جنگ سیاسی در کشور نسبت به موارد دیگر اولویت دارد که منجر به نابودی زیر ساخت های زیست محیطی کشور می شود.

وی در ادامه به برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه نسبت به سال گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته اما برای رسیدن تا حد مطلوب همچنان راهی طولانی در پیش دارد.

نبوی تاکید کرد: موضوعی مانند محیط زیست که بنظر می رسد بعد از دفاع و امنیت سومین شاخصه مهم در کشور است باید در حد وسیعتری به آن پرداخته شود که زمینه این امر در برگزاری چنین نمایشگاههایی فراهم می‌شود.

وی گفت: اعتبارات بسیار ضعیف این سازمان، شرایط سیاسی سخت ایجاد شده برای سازمان و اینکه برخی از مسئولان کشور هنوز محیط زیست را به عنوان اولویت مهم نپذیرفته‌اند، مولفه‌هایی است که موجب شده امروز سازمان محیط زیست در جایگاه اصلی خود قرار نگیرد.

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست درباره تعامل شرکت ها و صنایع بزرگ با سازمان حفاظت محیط زیست گفت : به نظر می‌رسد این تعامل جدی نیست زیرا هنوز برخی این شرکت ها و صنایع از رانت‌های سیاسی برای حفظ خودشان و عدم پرداخت جریمه آلایندگی استفاده می‌کنند که سازمان محیط زیست باید تلاش کند این پشتوانه رانتی شرکت‌ها را قطع کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.01961s, 18q