برای لاغری، قبل از وعده های غذایی میوه بخورید

۱۳۹۳/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 139786
برای لاغری، قبل از وعده های غذایی میوه بخورید

سلامت نیوز: یکی از روش های پیشنهادی برای لاغر شدن و ثابت ماندن وزن ، کنترل و کاهش میزان انرژی دریافتی از راه مدیریت رژیم تغذیه ای روزانه است. برخی بر این باور هستند که خرد خرد خوردن در طول روز از میزان اشتها را می گیرد و باعث کم خوری و مصرف کمی از کالری ها است اما عده ای هم معتقد هستند که رژیم غذایی باید با برنامه ریزی همه جانبه همراه باشد بطوری که در عین لاغری و کاهش وزن میزان مواد مورد نیاز بدن هم تامین شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسکانیوز، میوه و سبزیجات در این راه به افراد کمک شایان و قابل توجهی می کنند. مصرف میوه و سبزیجات در طول روز و بعنوان میان وعده ها حجم داخل معده را پر می کند و احساس سیری کاذب را در بدن افراد بوجود می آورد. این سیری کاذب جلوی پرخوری افراد را می گیرد. سبزیجات و میوه ها هم بصورت خام و هم برای کسانی که امراض گوارشی دارند و نباید میوه وسبزیجات را خام مصرف کنند میتوانند از آب میوه و سبزیجات استفاده کنند تا هم از خواص آن ها بهره مند شوند و هم مقدار اشتهای آن ها کاهش پیدا کند.

اما طی تحقیق به عمل آمده، مصرف میوه خام و جامد تاثیرگذاری بیشتری بر میزان اشتها دارد تا آب استخراجی از این گروه مواد غذایی و معدنی، زیرا یافته های این پژوهش نشان داد که میزان میل به غذا و گرسنگی در افرادچاق و دارای اضافه وزن پس از استفاده از میوه و سبزیجات به شکل مایع کاهش کم تری در قیاس با زمانی که قبل از وعده های غذایی خود میوه را به شکل جامد مصرف می کنند دارد.

دریافت میوه و سبزی می تواند موجب افزایش حس سیری و کاهش گرسنگی شود اضافه براین، آب میوه و سبزی سریع تر جذب می شود و نوسانات بیشتر قند خون را به دنبال خواهد داشت. در نتیجه از میزان تاثیرگذاری آن کاسته می شود.

به این نکته هم توجه داشته باشید که میوه و سبزیجات بصورت خام و با حفظ بافت اصلی آن ها ارجحیت دارد زیرا با این شرایط آن ها میزان مواد مغذی بیشتری را به بدن شما منتقل می کنند. بسیاری از میوه ها بیشترین میزان مواد مغذی و ویتامین ها را زیر پوست خود جا داده اند که در فرآیندآب گیری به قسمت تفاله ها می رود و دورریز می شود،عصاره ی کمی از آن ها خارج می شود. بنابراین مصرف میوه و سبزیجات خام و جامد را جدی بگیرید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03825s, 19q