مصرف حتي يكبار آمفتامين‌ها اعتيادآور است

۱۳۹۳/۱۲/۰۶ - ۱۵:۱۶ - کد خبر: 139836

سلامت نیوز:مدیرکل آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی كشور گفت: دولت در مبارزه با مواد مخدر وظايف سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي، هدايت، هماهنگي و نظارت را به عهده دارد، اما در اجرا به تنهايي قادر به انجام اين وظايف در امر مقابله با اعتياد نيست و بايد از مشاركت فكري و عملي مردم در قالب تشكل‌هاي سازمان‌يافته استفاده كرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر ،فرهاد اقطار بيان كرد: اعتياد از مسايل روز و اجتماعي مهمي است كه بسياري از افراد در جامعه با آن درگير هستند و بايد در مقابله با آن مشاركت مردمي افزايش يابد.

وي تاكيد كرد: بايد كار را به مردم واگذار كنيم و آنان نيز با اطلاع‌رساني از سوي كارشناسان، تحليلگران، ستاد مبارزه با مواد مخدر و ساير نهادهاي مربوطه و از طريق رسانه‌ها كسب آگاهي كرده و خودشان بخواهند كه در اين زمينه داوطلبانه مشاركت كنند.

مديركل آسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي كشور تصريح كرد: آحاد جامعه مي‌بايست در قالب سازمان‌هاي مردمي، تشكل‌ها و انجمن‌ها در امر مقابله با اعتياد و اجتماعي كردن اين مبارزه مشاركت كنند.

اقطار ادامه داد: بايد تجربيات و برنامه‌هاي پيشگيري براي واگذار كردن بحث مقابله با اعتياد به مردم منتقل شود و دولت نيز در اين زمينه حمايت‌هاي معنوي كند.

وي با اشاره به اينكه سازمان‌هاي مردمي مهم‌ترين عنصر در مبارزه با مواد مخدر صنعتي و روانگردان‌ها محسوب مي‌شوند، گفت: در اين راه نبايد از مشاركت خيران و نيكوكاران غافل شد، آنان مي‌توانند با سرمايه‌گذاري در امر آموزش، پيشگيري و درمان اعتياد بسيار كمك‌كننده باشند.

مديركل آسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي كشور گفت: حتي يك بار تجربه مصرف مواد مخدر و تركيبات ناشي از آمفتامين‌ها تا هفت تا هشت سال در بدن باقي مي‌ماند و اعتيادآور است. لذا بايد آگاهي‌ها درست به مردم ارائه شود.

اقطار، مردم را به‌عنوان سرمایه اصلی توسعه كشور دانست و تاكيد كرد: اعتیاد به مواد مخدر صنعتي و روانگردان‌ها سلامت بخشی از سرمایه انسانی کشور را از بین می‌برد و به‌عنوان مانع توسعه به شمار می‌رود، ضروری است برای رفع آن مردم را در قالب سازمان‌هاي مردمي و انجمن‌ها به مقابله با اعتياد فرا بخوانيم.

اقطار در پايان اظهار اميدواري كرد: با گسترش و توسعه مشارکت مردم برنامه‌ها و فعالیت‌های مبارزه با مواد مخدر صنعتي و روانگردان‌ها هر چه زودتر تحقق يابد تا شاهد افزايش آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از اعتياد كه فساد و طلاق مهمترين آنها بشمار مي‌روند، نباشيم و قشر نوجوان و جوان كشور به عنوان سرمايه‌هاي اصلي توسعه از معضل خانماسوز مواد مخدر در امان بمانند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.00756s, 19q