رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

مطالبات ۷ تا ۲۳ میلیاردی بیمارستان‌‌ها از بیمه‌های تکمیلی

۱۳۹۳/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 140013
مطالبات ۷ تا ۲۳ میلیاردی بیمارستان‌‌ها از بیمه‌های تکمیلی

سلامت نیوز: رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از مطالبات ۷ تا ۲۳ میلیارد تومانی هر بیمارستان خصوصی تهران از بیمه های تکمیلی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، علیرضا زالی با اشاره به اینکه پرداختی بر اساس تعرفه های کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات به پزشکان صورت نگرفته است، اظهار داشت: بیمه های تکمیلی نتوانستند نقدینگی لازم را برای این کار طراحی کنند و پرداخت ها درحد شعار باقی مانده است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۰ درصد درآمدها در بخش خصوصی بر مبنای مشارکت بیمه های تکمیلی بوده است، افزود: عملا پرداختی بر اساس این کتاب به پزشکان صورت نگرفته زیرا در بخش خصوصی اجرای این طرح مستلزم مشارکت فعالانه بیمه های تکمیلی بوده است.

زالی در خصوص تعداد خدمات قابل ارائه اذعان داشت: در مجموع ۵ هزار خدمت قابل تعریف بود که در هر دو بخش دولتی و خصوصی قابل انجام است و همه این خدمات از تواتر همگونی برخوردار نیستند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با اشاره به اینکه برخی از این خدمات متواتر وشایع تر هستند، افزود: حدود ۶ هزار و ۴۰۰ خدمت در نظام ارائه خدمات قابل پیش بینی است که ۱۴۰۰ خدمت دیگر باید مدلسازی شود که برخی قابل ادغام است و برخی باید تفکیک شود.

به گفته وی، کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات توانسته برای اولین بار بخش زیادی از خدمات را دور هم احصا کند اما نه در بخش خصوصی و نه دولتی پزشکان نتوانستند از مزایای این کتاب بهره مند شوند.

زالی با بیان اینکه فعلا هر بیمارستان خصوصی تهران تقریبا بین ۷ تا ۲۳ میلیاردتومان از بیمه ها طلبکار هستند، تصریح کرد: این یک مشکل جدی است که در بخش خصوصی وجود دارد و در شهرستانها و مناطق سایراستانها نیز طبق اطلاعاتی که حاصل شده تغییرات این کتاب عملیاتی نشده و پرداختها بر این مبنا صورت نگرفته است.

وی با توضیح اینکه کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات بایداز ابتدای سال ۹۳ اجرایی می شد و جامعه پزشکی ۶ ماه تحمل و متانت به خرج داد تا بیمه ها بتوانند مشکلات منابع خود را مرتفع کنند؛ اظهار داشت: گلایه جامعه پزشکی پابرجاست، ضمن اینکه بسیاری از اصلاحاتی که در ویرایش دوم انجام گرفته باز هم عملیاتی نشده است.

زالی یادآور شد: در ویراش دوم تعداد قابل توجهی از خدمات آورده شده و آن تعداد از اقلام خدماتی تعرفه ای که در ویرایش کتاب اول از قلم افتاده یا نیازبه اصلاح و تغییرات ویرایشی تکنیکی داشتند در کتاب جدید لحاظ شده و حدود ۳۶۰ تعرفه هم تغییر قابل توجهی کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13058s, 19q