از چه پاک‌کننده‌ای برای صورت استفاده کنیم؟

۱۳۹۳/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 140021
از چه پاک‌کننده‌ای برای صورت استفاده کنیم؟

سلامت نیوز: یک متخصص پوست معتقد است هر فرد باید متناسب با شرایط و جنس پوست صورت خود، پاک‌کننده آرایش مناسبی را انتخاب کند.

دکتر پوران لایق در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص استفاده از شیرپاک‌کن‌ها برای پاکیزگی پوست صورت از آرایش، اظهار کرد: شیرپاک‌کن‌ها معمولا هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌کنند و از مناسب‌ترین پاک‌کننده‌ها برای پوست‌های معمولی و خشک هستند، زیرا این مواد بیشتر حاوی نرم‌کننده‌ها بوده و برای پوست‌های چرب توصیه نمی‌شوند.

وی در خصوص پاک کردن آرایش از پوست‌های چرب، عنوان کرد: صابون‌ها یا پَن‌هایی که «ph» قلیایی دارند، مناسب‌ترین پاک‌کننده‌ها برای این نوع پوست‌ هستند.

لایق با اشاره به اینکه پوست صورت حالتی خنثی دارد و به همین دلیل نمی‌توان از صابون‌های قلیایی برای پاک کردن آرایش انواع پوست‌ها استفاده کرد، گفت: پَن‌ها شبیه صابون هستند اما از لحاظ «ph»، ممکن است قلیایی یا اسیدی باشند که متناسب با جنس پوست، می‌توان پن مناسب را از داروخانه تهیه کرد.

این متخصص پوست افزود: برای پوست‌های خشک »و معمولی، می‌توان از پن‌هایی که ph خنثی یا کمی اسیدی دارند، استفاده کرد.

وی با بیان اینکه هر فردی باید متناسب با جنس و شرایط پوست خود، مناسب‌ترین پاک‌کننده را انتخاب کند، عنوان کرد: حتی در برخی موارد ممکن است پوست چانه، بینی و پیشانی حالت چرب داشته باشد اما گونه‌ها خشک باشند که در این موارد باید به صورت ترکیبی از دو پاک‌کننده‌ استفاده کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8509s, 19q