سیگار کشیدن احتمال مرگ زود هنگام را سه برابر افزایش می دهد

۱۳۹۳/۱۲/۰۹ - ۱۴:۰۲ - کد خبر: 140052

سلامت نیوز: نتایج یک مطالعه نشان می دهد که احتمال مرگ زود هنگام افراد سیگاری سه برابر بیشتر از افرادی است که هرگز سیگار نکشیده اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محققان می گویند از هر سه سیگاری دو نفر آنها بر اثر این عادت جان خود را از دست می دهند و بطور متوسط 10 سال از عمر آنها کاهش می یابد.

مطالعه ای که به تازگی توسط محققان دانشگاه ملی استرالیا بر روی 200 هزار نفر انجام شد ، نشان داد که احتمال مرگ زودهنگام افراد سیگاری نسبت به افرادی که هرگز تنباکو استعمال نکرده اند سه برابر بیشتر است.

این مطالعه در مقایسه با افراد غیر سیگاری نشان داد که استعمال تنها 10نخ سیگار در روز خطر مرگ را دو برابر و 20 نخ سیگار در روز این خطر را پنج برابر افزایش می دهد.

این در حالی است که تا پیش از این تصور می شد که حدود نیمی از سیگاری ها بر اثر ابتلا به بیماری های مرتبط با سیگار کشیدن جان خود را از دست می دهند اما مطالعات جدیدتری که انگلیس و آمریکا انجام شد این رقم را بالا تر برد و به بیش از 67 درصد رساند.

به گزارش هلث، اکنون این پژوهش جدید که توسط محققان استرالیایی انجام و در مجله BMC Medicine منتشر شده است اولین مطالعه ای است که نتایج مشابه ای داشت و نشان داد که میزان مرگ و میر در میان سیگاری ها سه برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری است.

با این وجود این مطالعه همچنین نشان داد که افزایش خطر مرگ ناشی از سیگار کشیدن در افرادی که تا سن 45 سالگی سیگار را ترک می کنند، به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.11221s, 18q