يك متخصص پوست و مو:

تعداد دفعات شستشو، تاثيري در ريزش مو ندارد

۱۳۸۷/۰۹/۲۳ - ۱۳:۴۳ - کد خبر: 14012
تعداد دفعات شستشو، تاثيري در ريزش مو ندارد
دكتر محمد حسين‌ ماپار در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين كه شستشوي روزانه موها تاثيري در ريزش مو ندارد، افزود: به دليل اين كه ريزش مو در‌ حمام بيشتر است، افرادي كه با فاصله زماني ديرتري به حمام مي‌روند ريزش موي بيشتري نسبت به حالت طبيعي دارند به همين دليل به نظر مي‌رسد كه ريزش مو در اين افراد بيشتر است؛ در صورت افزايش دفعات شستشو يا شست و شوي روزانه، تعداد موهايي كه بايد ريخته شود در اين شستشوها ريخته مي‌شود و در دفعات شستشوي بعدي ريزش مو كمتر است.

وي تصريح كرد: شستشوي روزانه و يا يك روز در ميان موها با شامپوهاي روزانه مانعي ندارد و بهتر است كه انجام شود.

دكتر ماپار درباره دلايل ريزش مو گفت: ريزش مو علل زيادي از جمله استرس شديد، رعايت رژيم و كاهش وزن، بيماري‌هاي همراه با تب شديد با فاصله زماني معمولا سه ماهه، زايمان، كمبود آهن و روي، مصرف برخي داروها، مشكلات تيروئيد، بيماري‌هاي رماتيسمي، بيماري‌هاي پوستي و همچنين دلايل ارثي و هورموني دارد.

وي خاطرنشان كرد: ريزش موي ارثي در مردان سخت‌تر است و منجر به طاسي مي‌شود كه درمان قطعي ندارد ولي مي‌توان با درمان‌ تا حدودي آنها را به تاخير انداخت. همچنين مشكلات هورموني تخمدانها و غدد فوق كليه سبب ريزش مو مي‌شود.

اين متخصص پوست و مو تاكيد كرد: اگر ريزش مو موضعي رخ دهد فرد حتما بايد به پزشك مراجعه كند. در صورتي كه ريزش مو به صورت منتشر باشد و فرد با روش‌هاي معمولي مثل شستشوي روزانه و عوض كردن شامپو نتيجه نگيرد بهتر است به پزشك مراجعه و وي نيز با معاينه و در صورت لزوم انجام آزمايشات به علت ريزش موي سر پي برده و درمان‌هاي لازم را به كار مي‌برد.

دكتر ماپار يادآور شد: با وجود اين كه كمبود آهن و روي، ريزش مو را افزايش مي‌دهد ولي بايد توجه داشت كه ميزان روي موردنياز بدن ما روزانه 2 ميكروگرم است كه معمولا از غذاهاي مختلف دريافت مي‌شود و مصرف زيادتر از اين مقدار مضر است. البته بدن برخي افراد به صورت ژنتيكي روي را جذب نمي‌كند كه اين بيماري از شيرخوارگي با علائمي چون اسهال، زخم‌هاي پوستي و غيره خود را نشان مي‌دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.65366s, 19q