از چه سنی پوستمان پیر می‌شود

۱۳۹۳/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۱ - کد خبر: 140146

سلامت نیوز: زمانی که چروک‌ها، تیرگی رنگ، شل شدن پوست در بدن ما ایجاد شد پیری پوست شکل می‌گیرد که این تغییرات به شکل طبیعی از دهه چهارم به بعد یعنی پس از چهل سالگی ایجاد می‌شود.

دکتر رباطی، متخصص زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: از دهه‌ی چهارم عمر به بعد پیری پوست شکل می‌گیرد و اگر قبل از این سنین شاهد این تغییرات پیری پوست باشیم در واقع با افرادی طرف هستیم که جدای از مساله ژنتیک، موارد پیشگیرانه را رعایت نمی‌کنند، سیگار می‌کشند، بی حفاظ در برابر آفتاب به مدت طولانی می‌ایستند و از روش‌های برنزه کردن استفاده می‌کنند.

وی افزود: در مواقع پیری پوست با توجه به خواست افراد می‌توان از روش‌های مختلفی برای جوان سازی پوست استفاده کرد مثلا از دارو تا جراحی پلاستیک که می‌تواند به جوان سازی پوست کمک کنند، روش‌های پزشکی چیزی بین 5 ماه تا چند سال پایداری اثر دارند اما به شرطی که نکات لازم را رعایت کنند.

وی ادامه داد: برای بهبود وضعیت پوست‌های پیر و درمان آن می‌توان تا حدی از درمان‌های دارویی استفاده کرد در کنار آن استفاده از آمپول‌های تزریقی مانند بوتاکس، آمپول‌های پر کننده که به نام فیلرها می‌شناسیم و لیزرهای مختلف می‌توانند به جوان سازی پوست پیر کمک کنند این روش‌ها تاثیرات قابل توجه و خوبی دارند به شرطی که یک متخصص آگاه انجام داده باشد و خود فرد خواهان جوانی پوست باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.52578s, 19q